21 Mart 2007 00:00

İşgalci ABD ve sessiz AKP’ye tepki

Belediye-İş Sendikası İstanbul Şubeleri, ABD'nin Irak işgalinin yıldönümünde yaşananlara sessiz kalan AKP Hükümeti'ni kınadı.

Paylaş

Belediye-İş Sendikası İstanbul Şubeleri, ABD'nin Irak işgalinin yıldönümünde yaşananlara sessiz kalan AKP Hükümeti'ni kınadı.
Sabahın erken saatlerinde Aksaray'daki Belediye-İş Sendikası İstanbul Şubeleri binası önünde toplanmaya başlayan yaklaşık 150 kişi, ABD'nin Irak'a müdahalesini, protesto içerikli sloganlar atarak ve 'Savaşa Hayır' pankartı açarak kınadı. Grup adına Belediye-İş 3 No'lu Şube Başkanı Hüseyin Ayrılmaz tarafından okunan basın açıklamasında, ABD ve müttefiklerinin Irak'ı işgal etmelerinin üzerinden 4 yıl geçtiği hatırlatıldı. Ayrılmaz, AKP Hükümeti'nin yaşananlara sessiz kalmasına tepki gösterirken sessizlik devam ettiği takdirde yeni işgallerin yaşanacağına vurgu yaptı.
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası ve Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası Genel Başkanı Mustafa Başoğlu da yaptıkları açıklamalarda ABD'nin Irak işgalinin sonlandırılmasını istediler.
Öte yandan, Adana'da Haklar ve Özgürlükler Cephesi Irak'ı işgalinin dördüncü yılı nedeniyle bir protesto gösterisi yaptı.
Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi (DTCF)’nden bir grup öğrenci de Irak işgaline son verilmesini isteyerek ABD hükümetini protesto gösterisi yaptılar. (HABER MERKEZİ)
ÖNCEKİ HABER

‘Erdoğan Çankaya’ya çıkmayacak’

SONRAKİ HABER

'Facebook'un paylaştığı kullanıcı bilgileri, açıklanandan daha fazla'

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa