24 Mart 2007 00:00

Komşuda pişsin...

A Milli Futbol Takımı, 2008 Avrupa Şampiyonası Elemeleri (C) Grubu 4. maçında, bugün deplasmanda Yunanistan ile karşı karşıya gelecek. Atina’daki Georgios Karaiskakis Stadı’nda saat 21.30’da başlayacak ve Alman hakem Wolfgang Stark’ın yöneteceği karşılaşma ATV’den naklen yayınlanacak.

Paylaş

A Milli Futbol Takımı, 2008 Avrupa Şampiyonası Elemeleri (C) Grubu 4. maçında, bugün deplasmanda Yunanistan ile karşı karşıya gelecek. Atina’daki Georgios Karaiskakis Stadı’nda saat 21.30’da başlayacak ve Alman hakem Wolfgang Stark’ın yöneteceği karşılaşma ATV’den naklen yayınlanacak.
Grupta 3’er maçta topladıkları 9’ar puanla ilk 2 sırayı paylaşan Türkiye ve Yunanistan arasındaki mücadele grup liderliği açısından önem taşıyor.
Son 15 maçta sadece 2 yenilgi
(A) Milli Takım, son dönemde rakiplerine kolay kolay boyun eğmiyor. Fatih Terim yönetimindeki milliler, oynadıkları son 15 maçın sadece 2’sini yitirdi. Milliler, resmi ve özel son 15 maçın 7’sini kazanırken, 6’sında berabere kaldı, bu süre içinde sadece Makedonya ve Gürcistan’a mağlup oldu.
Milli takım ayrıca, Fatih Terim’in ikinci görev süresi içinde yaptığı 21 maçın 18’inde gol atma başarısını gösterdi. Bu dönemde sadece 3 maçta gol yollarında suskun kalan ay-yıldızlı ekip, 7 maçta ise kalesini gole kapattı. Türkiye, yaptığı son 6 maçta ise sadece 2 gol yedi.
Yunanistan’ın galibiyeti yok
Türkiye, Yunanistan ile daha önce yaptığı 7 maçta yenilgi yüzü görmedi. İki ülke milli takımları bugüne kadar, 2’si Dünya Kupası Eleme Grubu, 4’ü özel, 1’i de Akdeniz Oyunları maçı olmak üzere, 4’ü Atina, 3’ü İstanbul’da toplam 7 maçta karşı karşıya gelirken, bu maçların 5’in Türkiye kazandı, 2 maç berabere sonuçlandı. (A) Milli Takım, bu maçlarda toplam 11 gol atarken, kalesinde 4 gol gördü.
Türkiye ve Yunanistan en son 2006 Dünya Kupası elemelerinde aynı grupta yer almış, Atina ve İstanbul’daki maçlar golsüz tamamlanmıştı.
Terim 56. milli sınavına çıkıyor
Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, bugün Yunanistan karşısında 56. milli sınavına çıkacak.
(A) Milli Takım’ın başında ilk sınavını 11 Nisan 1990 tarihinde Kopenhag’da Danimarka’ya karşı 1-0 yitirilen özel maçta veren Terim, daha sonra 1993-1996 yılları arasında görev yaptığı milli takımı, 17 Ağustos 2005’te Sofya’da Bulgaristan ile yapılan özel karşılaşmadan bu yana çalıştırmaya devam ediyor. Fatih Terim aynı zamanda (A) Milli Futbol Takımı’nın başında en çok maça çıkan teknik adam unvanına da sahip. Milliler, Fatih Terim yönetiminde oynadığı toplam 55 maçta, 27 galibiyet, 15 beraberlik, 13 yenilgi alırken, 80 gol atıp, kalesinde 60 gol gördü. Türk Milli Takımı, Terim’in son döneminde oynadığı 8’i resmi, 13’ü özel olmak üzere toplam 21 maçtan 10’unu kazandı, 7’sinde berabere kaldı, 4’ünü ise yitirdi. (SPOR SERVİSİ)
ÖNCEKİ HABER

Terim: Ofansif oynayacağız

SONRAKİ HABER

Yüzlerce geyik öldüren avcıya hapis ve ayda 1 kez Bambi izleme cezası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa