‘Ortadoğu’da Barış ve Güvenlik’ sempozyumu

Maltepe Üniversitesi tarafından düzenlenen “Ortadoğu’da Barış ve Güvenlik” konulu sempozyum yarın Hasan Ali Yücel Konferans Salonu’nda saat 09.30’da başlayacak.


Maltepe Üniversitesi tarafından düzenlenen “Ortadoğu’da Barış ve Güvenlik” konulu sempozyum yarın Hasan Ali Yücel Konferans Salonu’nda saat 09.30’da başlayacak. Sempozyumun açılış oturumunda Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Razbonyalı, Maltepe Üniversitesi Mütevelli Heyeti adına Tanju Güvendiren ve eski Dışişleri ve Milli Savunma Bakanı Ümit Haluk Bayülken birer konuşma yapacak.
Oturum başkanlığını Eski MİT Müsteşarı Sönmez Köksal’ın yapacağı “Irak’ta Barış ve Güvenlik” konulu oturumda ise emekli General Necati Özgen, İranlı akademisyen Mashaallah Shamsolvaizin ve Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilcisi Ahmet Muratlı sunumlarını gerçekleştirecek.
İsrail ve Filistin sorununun masaya yatırılacağı ikinci oturum Prof. Dr. Faruk Sönmezoğlu tarafından yönetilecek. Bu oturumda ise İsrail Hayfa Üniversitesi’nden Prof. Dr. Arnon Soffer, BBC Ortadoğu Muhabiri Hüsnü Mahalli ile Maltepe Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Cumhur Mumcu konuşacak.
Başkanlığı Maltepe Üniversitesi’nden Prof. Dr. Cemil Oktay tarafından yapılacak son oturumda ise, oturumda Koç Üniversitesi’nden Prof. Dr. Fuat Keyman, Lübnan El Mustakbal gazetesinden Michel Naoufel, NTV Haber Müdürü Mete Çubukçu ve AKP Milletvekili Turhan Çömez birer konuşma yapacak. (HABER MERKEZİ)
www.evrensel.net