01 Nisan 2007 00:00

DTP’li kadınlardan birlikte mücadele çağrısı

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Kadın Meclisi’nin toplantısından, Türkiyeli kadınlara, şoven ve milliyetçi dalgaya karşı birlikte mücadele çağrısı çıktı.

Paylaş

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Kadın Meclisi’nin toplantısından, Türkiyeli kadınlara, şoven ve milliyetçi dalgaya karşı birlikte mücadele çağrısı çıktı.
DTP Kadın Meclisi’nin 29 Mart’taki toplantısında alınan kararlar ve yapılan değerlendirmeler sonuç bildirgesiyle açıklandı.
“Türkiye’de son dönemde gelişen ırkçı, şoven ve militarist politikaların halklar arasında kardeşleşme ve bir arada yaşama koşullarını zorladığı, Kürt sorunundaki inkarcı ve baskıcı politikalardaki ısrarın ülkeyi bir kaosa sürüklediği” ifade edilen bildirgede, ateşkesin demokratik çözüm ve toplumsal barış umudunu artırmakla birlikte, hükümetin çözüm konusunda adım atmaması ve askeri operasyonların sürmesinin bir engel olduğu kaydedildi.
PKK lideri Abdullah Öcalan’ın “zehirlendiği” iddialarının Türkiye’yi zora sokacağı ve tek taraflı da olsa ateşkesi riske atacağı kaygılarına yer verilen bildirgede, bağımsız doktorlar heyetinin bir an önce İmralı’ya gönderilmesi istendi.
Çatışmalı ortamdan duydukları kaygı nedeniyle Türkiyeli kadınlara çağrıda bulunma kararı alındığı belirtilen bildirgede, “Şoven ve milliyetçi dalganın önünün, hep birlikte mücadele edilerek alınacağı” çağrısı yer aldı. (Ankara/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

‘Devlet yetkisini kullananların suç işleme özgürlüğü yoktur’

SONRAKİ HABER

Görevden alınan öğretmen: İyi niyete böyle karşılık verilir mi?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa