Helvacı, çerezci!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün Eskişehir’e gelerek yapacağı bir dizi açılış nedeniyle kentte olağanüstü önlemler alındı.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün Eskişehir’e gelerek yapacağı bir dizi açılış nedeniyle kentte olağanüstü önlemler alındı.
Pazar günü oynanması gereken Eskişehirspor- Malatyaspor maçı “güvenlik zafiyeti yaşanmaması” gerekçesiyle cumartesiye alınırken, kentin vitrini durumundaki vilayet alanında da ‘bakım-onarım’ çalışmalarına ağırlık verildi.
Bu arada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yapacağı bildirilen “212 tesis” içinde, açılışı yapılan ve eğitim-öğretime aylar önce başlanan bazı okullarla, henüz tamamlanmamış tesislerin de yer alması şaşkınlık yarattı.
Cemalettin Sarar, Yılmaz Çetintaş, Eti Maden İşletmeleri ilköğretim okulları ile Kutlu Doğum Anaokulu’nun aylar önce açılmış olmasına rağmen “dostlar alışverişte görsün” mantığı ile açılış listesine eklenmesi dikkat çekti.
Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yapımı sürdürülen 2. Kent Ormanı da henüz tamamlanmamış olmasına rağmen, Başbakan Erdoğan’ın “açacağı tesisler” içinde yer alıyor. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde küçük çaplı üretim yapmakta olan bazı kuruyemiş, helva ve şeker atölyeleri ile bir yılı aşkın zamandır yeni tesislerinde faaliyet gösteren yerel İstikbal gazetesi de açılışı yapılacak yerler arasında bulunuyor. (Eskişehir/EVRENSEL)
Rahmi Emeç
www.evrensel.net