03 Nisan 2007 00:00

1 nisan latifeleri

Atv’deki bir televizyon programında Baykal “Partimizin dün gerçekleşen MYK toplantısında, Başbakan Erdoğan’ın da bilgisi dahilinde benim tek aday olarak cumhurbaşkanlığı seçimine katılma kararı alındı. Bu dakikadan itibaren Türkiye’nin bir cumhurbaşkanlığı sorunu, tartışması kalmamıştır.

Paylaş

Atv’deki bir televizyon programında Baykal “Partimizin dün gerçekleşen MYK toplantısında, Başbakan Erdoğan’ın da bilgisi dahilinde benim tek aday olarak cumhurbaşkanlığı seçimine katılma kararı alındı. Bu dakikadan itibaren Türkiye’nin bir cumhurbaşkanlığı sorunu, tartışması kalmamıştır. AKP ile uzlaşılmıştır.” diyerek yeni bir şakaya daha imza atmış oldu. Şakacı bir kişi olan bu arkadaşımız böylece bir takım çevrelere, 1 Nisan şaka gününü de renklendirmiş olduğunu düşündürtüğünü düşündü. Bir keresinde de cumhurbaşkanının yanında Tayyip’in bardağında içki olduğunu söyleyip cumhurbaşkanını bile güldürmeyi başarmıştı. Latifeci...
Yapmadılar ama yapsalardı... Yani meclisten içeri siyasetin diğer renkli simaları da latifeli demeçler verselerdi 1 Nisan onuruna... Nasıl olurdu acaba?
“ABD ile ilişkilerimizi süresiz olarak durdurmuş bulunuyoruz. İMF denilen sömürgeci kuruluşun ekonomimize müdahale etmesini engellemek için, bu kurumla da ilişkilerimizi bitirdiğimizi açıklamak isteriz. Özelleştirmenin ne kadar aptalca bir şey olduğunu anladık. Yaşasın bağımsız Türkiye! Savaşa Hayır! No Passaran!”
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan
“Türkiye’de derin devlet vardır. Bunun için özeleştiri vermeye hazırım. Derin devleti su yüzüne çıkaracağım. Yapacağım bunu!”
DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar
“Ömrümü Kürt sorununun çözümüne adayacağım. Yaşasın halkların kardeşliği. Faşizm çok kötü bir şeydir.”
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli
“İstanbul’un trafik sorununu çözeceğim!”
İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş
“AKM’yi değil AKP’yi yıkacağız!”
Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç
“Avrupa Birliği’ne girmek istemiyoruz. Çok istiyorlarsa Avrupa Birliği bize girsin.”
Baş Müzakereci Ali Babacan
“Ülkemizde öğretmen açığı vardır. Büssürü ve yepisyeni öğretmen kadroları açacağım.”
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik
“Oğlumun büyük entegre tesisleri falan yok. Bir tane kümesi var, iki tane tavuğu var, ama acayip yumurtluyorlar. Çok fazla yumurtluyorlar, öyle böyle değil. Tüm mal varlığımız o iki tavuk ve o kümes.
Maliye Bakanı Kemal Unakıtan
M. Öner
ÖNCEKİ HABER

Doğramacı’ya onur ödülü verilmesi kabul edilemez

SONRAKİ HABER

Çanak anten tamir eden işçi çatıdan düştü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa