Fotoğraf: Evrensel

Murat Göğebakan'dan “Sevgili'ye”

Anadolu rock müziği türünde yorumcu ve besteci olarak bilinen Murat Göğebakan'ın iki yıldır çalışmalarını yürüttüğü 'Sevgiliye' adlı albümü, müzik marketlerde yerini aldı.


Anadolu rock müziği türünde yorumcu ve besteci olarak bilinen Murat Göğebakan'ın iki yıldır çalışmalarını yürüttüğü 'Sevgiliye' adlı albümü, müzik marketlerde yerini aldı. Murat Göğebakan'ın yorumladığı, süpervizorlüğünü Hakan Eren'in yaptığı, Gül Pembe ve Bu Ne Dünya Kardeşim Böyle'nin yer aldığı albüm Mediaworx Productıons'tan çıktı. Dağıtım ise Çınar Müzik tarafından gerçekleştirildi.
Sanatçının beş eserinin yer aldığı albümde, "Sen Yoktun"un müziği Mürare'ye, sözleri Murat Göğebakan'a ait. Piyano ve keman ağırlıklı "Ayrılamam", rock sound ve yan flüt ağırlıklı "Güz Yaprakları", "Sevdim" ve albümde en hard rock içeren şarkı "Gözleri Kara Yarim" mevcut. Albümde ayrıca Barış Manço'nun "Gül Pembe" adlı şarkısı, sözleri Fethullah Gülen'e, müziği Çağrı Göktepe'ye ait olan "Aşk" ve "Bu Ne Dünya Kardeşim Böyle" adlı şarkılar da bulunuyor. (KÜLTÜR SERVİSİ)
www.evrensel.net