7 Nisan’a çağrı yapıldı

Eğitim Sen üyesi eğitim emekçileri yaptıkları açıklamalarla 7 Nisan’da yapacakları eylemlere çağrı yaptılar.


Eğitim Sen üyesi eğitim emekçileri yaptıkları açıklamalarla 7 Nisan’da yapacakları eylemlere çağrı yaptılar.
Eğitim Sen tarafından düzenlenecek olan “İnsanca yaşam Demokratik Türkiye” mitingi çalışmaları için Adana’ya gelen KESK Genel Başkanı İsmail Hakkı Tombul miting çalışmaları ile ilgili basın toplantısı gerçekleştirdi.
Eğitim Sen şube binasında yapılan toplantıya KESK’e bağlı sendikalar ve EMEP, ÖDP yöneticileri katıldı. Kamu emekçilerin çalışma koşullarının düzetilmesi, insanca yaşamak için ücret verilmesini talep eden Tombul, 2007 toplu görüşme sürecinde verilen zamların enflasyon karşısında eridiğini dile getirdi. En düşük memur ücretinin 1100 YTL’ye çıkartılması talep eden Tombul, ek zam talepleri için mücadele edeceklerin belirtti. Tombul, konut edindirme yardımlarının hak sahiplerine ödenmesini istedi. Seçim sürecine giderken Türkiye’de siyaset yasağı olan en önemli kesimin memurlar olduğuna dikkat çeken Tombul, memurun siyaset hakkını istedi.
Okul önünde eylem
Eğitim Sen Ankara 1 No’lu Şube üyeleri ise Tuzluçayır Anadolu Lisesi önünde yaptıkları açıklamayla 7 Nisan’da yapacakları eyleme çağrı yaptılar. Lise önünde toplanan emekçiler, “Parasız eğitim parasız sağlık”, “Hükümet elini cebimizden çek”, “Baskılar bizi yıldıramaz” sloganlarını attılar. Eğitim Şube Başkanı Abdullah Çiftçi, kamusal, parasız, nitelikli eğitim hakkını gasp eden, eşitsizlikleri derinleştiren, piyasacılığı ve gericiliği teşvik eden bir iktidarla karşı karşıya olduklarını söyledi. Milli
Eğitim emekçileri hakkında dayanaksız, mesnetsiz, inceleme ve soruşturmalara son verilmesini isteyen Şube Başkanı Abdullah Çiftçi, 7 Nisan’da alanlarda olacaklarını söyledi. (Ankara/EVRENSEL)
www.evrensel.net