Fotoğraf: Evrensel

Rektörler medyatik oldu

Rektörler komitesinin Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığına itiraz eden açıklaması, dünkü gazetelerde en geniş yer bulan haberlerden biri oldu.


Rektörler komitesinin Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığına itiraz eden açıklaması, dünkü gazetelerde en geniş yer bulan haberlerden biri oldu. “Rektörlerden uyarı” gibi başlıklarla açıklamayı manşete taşıyan gazetelerin yanı sıra, rektörlerin tartışmaya katılmasından rahatsız olduğunu açıkça belli eden gazeteler de vardı.
Haber, başlıklara şöyle yansıdı: “Çankaya uyarısı” (Cumhuriyet), “Rektörler: Köşk için 367 şart” (Hürriyet), “Ankara ısınıyor / Rektörler: Tarafsız ve şaibesiz olsun” (Milliyet), “Rektörlerin dört şartı” (Radikal, Posta), “Rektörler: Olamaz” (Sabah), “Rektörler de 367 şart dedi” (Vatan), “Rektörler muhalefeti” (Akşam), “Köşk’e çıkmak YÖK” (Güneş), “Rektörlerden muhtıra gibi uyarı” (Tercüman), “YÖK partisi” (Bugün), “Teziç haddini aştı” (Milli Gazete), “Bu da YÖK partisi” (Star), “Cüppeli Sarıkız” (Vakit), “Bir biz seçelim demediği kaldı” (Yeni Şafak), “Rektörler, eski Başsavcı Kanadoğlu’nun ‘seçime 367 vekilin katılması şart’ tezine destek verdi” (Zaman, resimaltı). (MEDYA SERVİSİ)
www.evrensel.net