Uras: Bizi alanlar birleştirecek

ÖDP Genel Başkanı Ufuk Uras, İzmir’de yapılan “Özgürlükçü Sol Seçeneği Yaratalım” formunda, “Bizi alanlar birleştirecektir” dedi.


ÖDP Genel Başkanı Ufuk Uras, İzmir’de yapılan “Özgürlükçü Sol Seçeneği Yaratalım” formunda, “Bizi alanlar birleştirecektir” dedi. Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’de yapılan forumun açılış konuşmasını İzmir İl Başkanı İbrahim Akın yaptı. Forumda konuşan Uras, Türkiye’de adeta bir ‘yurttan sesler korosu’ olduğunu belirterek Baykal, Erdoğan gibi siyasetçilerden çok ses çıkmasına rağmen söylenen sözün tek olduğunu kaydetti. Uras, iktidarın ve ana muhalefet partilerinin “Neo-liberalizmi en iyi ben savunurum, 301’i en iyi ben korurum” dediklerinin altını çizdi. AKP’nin, DSP ve CHP’den ne öğrendiyse onu yaptığına dikkat çeken Uras, “Kemal Derviş önce DSP’ye geldi sonra CHP’li oldu. Şimdi Dünya Bankası’na gitti ama ruhu ve öngördüğü politikalar AKP ile birlikte” dedi.
Konuşmasında seçim sürecindeki ittifak tartışmalarına değinen Uras, şu görüşleri dile getirdi: “Birliktelik, ‘Gelin benim arkama takılın; benim partime gelin’ diyen münasebetsizlerin söylediği gibi değildir. Birlikteliği alanlar belirleyecektir. 1 Mayıs’ta bir arada insanca yaşamak için alanlarda olanlar, dün Eğitim Sen’in mitingine katılanlar, küresel ısınmaya karşı alanlara çıkanlarla birlikte olmak gerekiyor. Bizi alanlar birleştirecek. Hiçbir düzen partisinin peşine takılmadan, solu bağımsız bir seçenek haline getirmek gerekiyor.” (İzmir/EVRENSEL)
www.evrensel.net