Demirbaş ifade verdi

Diyarbakır Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş ve 17 Meclis üyesi, Sur Belediye Meclisi’nin “Belediye hizmetlerinde çok dilliliği esas alma” kararı nedeniyle İçişleri Bakanlığı’nın başlattığı ve Sur Belediye Meclisi’nin feshi ile Belediye Başkanı Demirbaş’ın görevden alınması istemli soruşturma kapsamında yazılı ifade verdi.


Diyarbakır Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş ve 17 Meclis üyesi, Sur Belediye Meclisi’nin “Belediye hizmetlerinde çok dilliliği esas alma” kararı nedeniyle İçişleri Bakanlığı’nın başlattığı ve Sur Belediye Meclisi’nin feshi ile Belediye Başkanı Demirbaş’ın görevden alınması istemli soruşturma kapsamında yazılı ifade verdi. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturmada, kararı onaylayan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İlhan Diken’in de ifadesine başvuruldu.
Demirbaş, verdiği ifadede, Belediye Meclisi kararının Anayasal mevzuat, kanuni düzenlemeler ve uluslararası sözleşmelere uygun olarak icra edildiğini belirtti. (Diyarbakır/EVRENSEL)
www.evrensel.net