13 Nisan 2007 00:00

Isparta beşik gibi

Isparta’da da önceki gün başlayan sarsıntılar gece de devam etti.Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nden verilen bilgiye göre, merkez üssü Eğridir’in Barla beldesi ile Gelendost ilçesindeki orta şiddetteki depremlerden sonra, önceki gece 22.17’de yine Barla’da 3.7, dün sabaha karşı saat 03.40’ta da merkez üssü Isparta’nın Yenişarbademli ilçesi olan 3.1 büyüklüğünde iki deprem kaydedildi.

Paylaş

Isparta’da da önceki gün başlayan sarsıntılar gece de devam etti.
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nden verilen bilgiye göre, merkez üssü Eğridir’in Barla beldesi ile Gelendost ilçesindeki orta şiddetteki depremlerden sonra, önceki gece 22.17’de yine Barla’da 3.7, dün sabaha karşı saat 03.40’ta da merkez üssü Isparta’nın Yenişarbademli ilçesi olan 3.1 büyüklüğünde iki deprem kaydedildi.
Öte yandan, Süleyman Demirel Üniversitesi’nde 9 Nisan’da başlayan ara sınavların, deprem fırtınası nedeniyle ertelenmesinin ardından üniversite öğrencileri Isparta’yı terk etmeye başladılar.
Öğrencilerin ailelerinin yanına dönmek için otogara gitmeleri üzerine, şehirlerarası otobüs seferlerinde yoğunluk yaşanırken, bazı öğrenciler bilet bulamadıkları için saatlerce otogarda beklediler.
Bu arada, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü yöneticilerinin Isparta’da çok büyük bir deprem olacağı yolunda açıklama yaptıklarına ilişkin söylenti yüzünden çok sayıda kişi geceyi evlerinin dışında ve otomobillerinde geçirdiler. (Isparta/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

EMO, ‘Fedai’sini uğurladı

SONRAKİ HABER

Akar: Bedelli askerlikten 9 milyar 533 milyon lira gelir elde edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa