Sana Çiçek Getirdim

Nazım Hikmet Vakfı Sanat Galerisinde Nisan ayı boyunca Muzaffer İlhan Erdost’un “Sana Çiçek Getirdim” başlıklı resim sergisi izleyicisi ile buluşuyor.


Nazım Hikmet Vakfı Sanat Galerisinde Nisan ayı boyunca Muzaffer İlhan Erdost’un “Sana Çiçek Getirdim” başlıklı resim sergisi izleyicisi ile buluşuyor. 70’e yakın eserin resim severlerle buluştuğu sergide, Muzaffer İlhan Erdost’un dışavurumcu ve naif bir soyutlamaya gittiği figürlerin tamamına yakını karton üzerine akrilik boya tekniği ile çalışılmış. Resimler 30 Nisan tarihine kadar Nazım Hikmet Sanat Vakfı galerisinde gezilebilir.
1932 Tokat doğumlu olan sanatçı, 1980’li yıllarda resim çalışmalarına başladı, birçok sanatçı gibi resimlerinde fotoğraftan yararlandı. Erdost’un eserlerinde sahip olduğu dünya görüşü gözlenebiliyor. İnsan odaklı, insanın her durumuna tanıklık eden resimler, 2004 yılında Antik Sanat Galerisinde düzenlediği “Fanteziler” sergisinin devamı niteliğinde. Sergide semaha duranlar, sevgiye kucak açmışlar, yalnızlar ve atlılar karşılıyor bizleri.
Şiir, öykü, deneme ve eleştiri türlerinde ürünlerde veren Erdost, daha çok sahibi olduğu Sol Yayınları ile uzun yıllar yaptığı yayıncılık hayatı ile tanınıyor. Hiçbir kurala bağlı olmayan biçimlemelerle kurmaca bir evrenle yüzleşmek, sanat severler için de hoş bir sürpriz olabilir. (KÜLTÜR SERVİSİ)
Telefon: 0212 292 18 48
www.evrensel.net