Örgütlenme çalışması hızlandı

Emekliler Lüleburgaz’da sendikalarının kapatılmak istenmesini protesto ettiler. Eyleme katılan Emekli-Sen Genel Başkanı Veli Baysülen, “Demokratikleştik diye nutuklar atmakla, demokratikleşme sağlanmış olmaz.


Emekliler Lüleburgaz’da sendikalarının kapatılmak istenmesini protesto ettiler. Eyleme katılan Emekli-Sen Genel Başkanı Veli Baysülen, “Demokratikleştik diye nutuklar atmakla, demokratikleşme sağlanmış olmaz. Demokrasi, temel hak ve özgürlükleri güvence altına alan, kullanılmasını kolaylaştıran düzenlemeler yapmakla sağlanır. Dünyanın en mükemmel yasalarını yapsanız bile uygulamadaki eksiklikler giderilmemişse, demokrasi işlemiyor demektir” diye konuştu.
Emekli-Sen Lüleburgaz Temsilciliği de örgütlenme faaliyetlerine hız verdiklerini ve kısa bir sürede şube açacaklarını açıkladı.
Kongre Meydanı’nda yapılan basın açıklamasına, Emekli-Sen’in Kırklareli, Çanakkale, Edirne şubeleri ve Lüleburgaz Temsilciliği’nden yönetici ve üyeleri, Tüm Köy-Sen Genel Başkanı Şevki Konur, Hay-Yet Sen Genel Başkanı A. Hamit Gürleyen, Eğitim Sen, Petrol-İş, Kristal-İş, EMEP, ÖDP, DSP, ANAP, DYP yönetici ve üyeleri destek verdi.(Lüleburgaz/EVRENSEL)
www.evrensel.net