Gebze’de dayanışma yemeği

Hayat Televizyonu Gebze Girişimcileri tarafından Sefa Tepesi Sosyal Tesislerinde yapılan dayanışma yemeğine yaklaşık 150 kişi katıldı.
Çok sayıda sendika yöneticisi ve işyeri temsilcisinin katıldığı gecede Hayat televizyonuyla dayanışma çağrısı yapıldı.


Hayat Televizyonu Gebze Girişimcileri tarafından Sefa Tepesi Sosyal Tesislerinde yapılan dayanışma yemeğine yaklaşık 150 kişi katıldı.
Çok sayıda sendika yöneticisi ve işyeri temsilcisinin katıldığı gecede Hayat televizyonuyla dayanışma çağrısı yapıldı. Yemekte konuşan Hayat Televizyonu kurucularından İskender Bayhan “herkesin aklında bu televizyonun arkasında kim var ve nasıl bir yayın politikası olacak soruları var. Hayat televizyonun arkasında Türkiye de emek ve demokrasi güçlerinin örgütlü gücü ve katkısı var. Bu güç ve katkı olmazsa olmaz. Biz emek ve halk televizyonu diye bir akım yaratmaya çalışıyoruz” dedi. Etkinliğe Gebze Sendikalar Birliği dönem sözcüsü Çelik-iş Gebze şube başkanı Şerafettin Koç, Birleşik Metal-iş Gebze şube yönetim kurulu üyeleri, 78’liler girişimi Gebze sözcüsü Yüksel Genç, Eğitim-sen Gebze şube yönetim kurulu üyeleri, Basın-iş İstanbul Şube başkanı, DTP Gebze ilçe yönetim kurulu üyeleri, Darıca ve Gebze belediye meclis üyeleri katıldı.
Emek Partisi Kocaeli İl Örgütü’nün Derince Yenikent Mahallesi Tanyıldız Düğün Salonu’nda gerçekleştirdiği Hayat Televizyonu ile dayanışma gecesine, 600’ü aşkın kişi katıldı. Yöre Gezginleri Halkoyunları Ekibi’nin sahne aldığı gecede, Hayat Televizyonu’nun diğer televizyonlardan farkını anlatan sinevizyon gösteriminin ardından söz alan EMEP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yalçıner, “Hepinizi el ele vermeye, güç olmaya çağırıyorum” dedi. Zonguldak maden işçisi ve tiyatro sanatçısı Fahri Bozbaş’ın, maden işçilerinin yaşamı ve mücadelesini konu alan “Madenkeş Aileler” oyunu, büyük bir ilgi ile izlendi. Grup Yolcu ve Sanatçı Burhan Berken’in şarkılarıyla renk kattığı gece, çekilen halaylarla son buldu.
Etkinliğe; Yeniket Mahalle Muhtarı Mehmet Özdemir, Tunceliler Derneği Başkanı Ruhi Çelik, DTP il yöneticileri, YÖGEH, Emekli-Sen yöneticileri, Yenikent Güzelleştirme Derneği yöneticileri, BES yöneticileri, Belediye-İş 1 No’lu Şube Sekreteri Veli Göl, Eğitim Sen şube yöneticileri, Haber-Sen yöneticileri, Lastik-İş İşyeri Temsilcisi Metin Karaçam, AD Demirel İşyeri Baştemsilcisi Hakan Akyol, Kalibre Boru İşyeri Baştemsilcisi Murat Uğurlu da katıldı. (Kocaeli/EVRENSEL)
www.evrensel.net