Fotoğraf: Evrensel

HSYK seçimini yaptı

Yargıtay ve Danıştay’a boş üyelikler için seçim yapmak üzere toplanan Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), yedi saat süren toplantı sonucu seçimleri tamamladı.


Yargıtay ve Danıştay’a boş üyelikler için seçim yapmak üzere toplanan Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), yedi saat süren toplantı sonucu seçimleri tamamladı. Önceki gece biten toplantı sonucu Danıştay savcıları Tülin Özgenç, Emin Celalettin Özkan, Yakup Kaya, Ülkü Erbük ve Erkan Cantekin, Danıştay tetkik hakimleri Tülin Özdemir ve Nilgün İpek, Ankara Vergi Mahkemesi Başkanı Fatih Hakçı ve Ankara İdare Mahkemesi Başkanı Nurben Ömerbaş, Danıştay’a seçilen yeni üyeler oldu.
Yargıtay’a seçilen üyeler ise “Ayşe Albayrak Doğan, Satı Ateşel, Ayşe İnce Özden, Saniye Tarhan, Mehmet Gündüz İpek, Kemalettin Yüksel, Mustafa Acır, Ahmet Karayiğit, Ahmet Duru, Bahri Demirel, Nuray Taşçıoğlu Duranoğlu, Mahmut Kamacı, Ayşe Ayten Güllüoğlu, Ayşe Zehra Tepedelenlioğlu, Mesut Balcı, Rıza Sarıtaş ve Filiz Pınarcı, Sadık Demircioğlu, Ramazan Özkepir, Haydar Metiner, İbrahim Şahbaz, Günsal Albayrak ve Osman Baş” oldu. Yargıtay ve Danıştay’daki boş üyeliklerine seçim yaklaşık bir yıldır yapılamıyordu. (Ankara/EVRENSEL)
www.evrensel.net