BES üyesi emekçiler promosyon hakkını istiyor

BES İzmir Şube üyesi maliye emekçileri, banka promosyonlarının kendilerine verilmesini istedi.


BES İzmir Şube üyesi maliye emekçileri, banka promosyonlarının kendilerine verilmesini istedi.
İzmir Vergi Dairesi Başkanlığı önünde eylem yapan emekçiler, “Baskılar bizi yıldıramaz”, “Promosyon hakkımız, söke söke alırız” ve “Başkanlık şaşırdı, sabrımızı taşırdı” sloganlarını attılar. Şube Başkanı Musa Sever, çalışanların bireysel olarak verdikleri “Banka promosyonumu istiyorum” başlıklı dilekçelerin karşılığında, tehdit ve şantajla karşılaştıklarını söyledi. Bankalarla yapılan sözleşmelerle ilgili bilgi bile verilmediğini ifade eden Sever, banka promosyonlarının, asıl sahipleri olan maliye emekçilerine dağıtılmak yerine kurum ihtiyaçları adı altında denetimsiz olarak harcanmasını eleştirdi.
Birçok vergi dairesi başkanlığının ve defterdarlığın, BES’in başvurusuyla banka promosyonlarını maliye emekçilerine dağıttığını belirten Sever, bu uygulamanın önünde yasal hiçbir engelin olmadığını ifade etti.
Keyfi uygulamaların bininle sınırlı olmadığını söyleyen Sever, seçilmiş sendika yönetici ve işyeri temsilcilerinin kendi istekleri dışında birimlerinin değiştirilip sürgün edildiğini ve çalışanların fazla mesai yapmaya zorlandığını kaydetti. (İzmir/EVRENSEL)
www.evrensel.net