espri tahlilleri 4

 • geçer geçer
  Top oynama çağında meydana gelir. Yere düşüp bacağını parçalayan kişi, “Off bacağım çok ağrıyo” dediği zaman karşı takımdaki armudun “İyileşince geçer.


  geçer geçer
  Top oynama çağında meydana gelir. Yere düşüp bacağını parçalayan kişi, “Off bacağım çok ağrıyo” dediği zaman karşı takımdaki armudun “İyileşince geçer. Ihhi hi ihhi.” demesi, bu lafı eden kişinin burada afişe edilmesiyle sonuçlanır.
  gözüm daldı
  Elemanın birinin gözü dalar. Yanındaki arkadaşı (öyle arkadaş olmaz olsun) bir göz dalımı yakalamış olmanın verdiği şevkle:
  - Ne o? Midye mi çıkarıyon? Ehere here here!
  kar yağıyor
  Okuldasınızdır. Dersten sıkılmış, dışarı bakarken bir anda tatlı tatlı kar yağmaya başladığını görürsünüz ve kısa zamanda kar yağdığını fark eden tek kişi olmadığınız, duyacağınız şu cümle ile belgelenir, hatta kafanıza kafanıza vurulur: “Aaa karı gördüm. Vallahi karı gördüm. Yani kar yağıyor demek istedim arkadaşlar.” Karla birlikte bulunduğunuz kattan aşağı düşmek istersiniz o an.
  Bir de bu kar olayına “Tatil yağıyor” diyerek başka bakış açıları kazandıranlar vardır ki, onlar zararsız insanlardır. Onlara sempati duymakta sakınca göremiyorum.
  saatin çalışıyor mu?
  - Abi, saatin çalışıyor mu?
  - Evet, niye?
  - Benimkine de iş bulsana, eki kih!
  - Ah. Abi gene vurdun kafama ama!
  yine saat
  - Saat kaç yav?
  - Saat kaçmaz oğlum, hülele hülele! N’oldu abi sustun?
  bodrum
  - Eee! Bu yaz tatile nereye gideceksin?
  - Bodrum’a abi?
  - Hadi yaa! Ben de terasa çıkıcam!
  www.evrensel.net