26 Nisan 2007 00:00

İsviçre’de Türkiyeli yazarlarla edebiyat günleri

Adnan Özyalçıner, Sennur Sezer ve Gülsüm Cengiz 14-21 Nisan tarihleri arasında İsviçre’nin değişik kentlerinde düzenlenen kültür, sanat, edebiyat konulu söyleşilere katıldılar

Paylaş

Adnan Özyalçıner, Sennur Sezer ve Gülsüm Cengiz 14-21 Nisan tarihleri arasında İsviçre’nin değişik kentlerinde düzenlenen kültür, sanat, edebiyat konulu söyleşilere katıldılar. İsviçre’de ayda bir yayınlanan Arkadaş gazetesinin düzenlediği şiir yarışmasının seçici kurul üyesi olan yazarlar, düzenlenen bir dizi etkinlik için İsviçre’ye gittiler.
İlk etkinlik olan Edebiyatta Kadın paneli, Sennur Sezer ve Gülsüm Cengiz’in katılımıyla Zürich Albis Gütli’de gerçekleştirildi. İsviçre’nin değişik kentlerinden gelen Türkiyelilerin ilgiyle katıldığı paneli, şiir yarışmasının ödül töreni izledi. Üç yazar da etkinlikte konuşma yaparak ödülleri verdi.
St. Gallen’de gerçekleştirilen Kültür-Edebiyat ve Şiir panelinde de yazarlar; kültür, sanat alanının ve kitle iletişim araçlarının yaşamdaki önemi üzerinde durdular. Adnan Özyalçıner ile Sennur Sezer, Avusturya’daki Kitap Günleri’ne katılmak için İsviçre’den ayrılırken Gülsüm Cengiz bir dizi etkinliğin daha konuğu oldu. Gülsüm Cengiz, merkezi Basel’de bulunan BAOBAB Kinder Buch Fund tarafından, uluslararası kütüphane JuKiBu’da düzenlenen iki dilli okuma etkinliğine katıldı. Cengiz, daha sonra Basel’deki Blasering School’da Türkiyeli çocuklarla okuma ve söyleşi etkinliğine katıldı. Wohlen’da düzenlenen etkinlik Çocukların ve Gençlerin Eğitiminde Kitapların Önemi başlığını taşıyordu. Gülsüm Cengiz’in konuşmacı olarak katıldığı etkinlik, özellikle ebeveynler tarafından ilgiyle dinlendi. (Basel/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Dil kültürün ana taşıyıcısıdır

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Aybet: Gazetecilikten tutuklu yok

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa