‘Kaliteyi yükseltmeliyiz’

Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, önümüzdeki sezon için yapacakları transferlerin maddi güce bağlı olduğunu söyledi.


Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, önümüzdeki sezon için yapacakları transferlerin maddi güce bağlı olduğunu söyledi.
Gerets, Florya Metin Oktay Tesisleri’ndeki toplantıda, önümüzdeki sezonun planlarını yönetimle masaya yatırdıklarını ifade ederek, “Transfer yapmak maddi güce bağlı. Yönetim kurulu, belirlediğimiz 1-2 oyuncu için okey verirse transfer gerçekleşir. Sonuçta maddi imkanlarımız bu transferleri kadromuza katıp katmayacağımızı belli edecek” dedi.
İstikrar vurgusu
Belçikalı teknik adam, Avrupa düzeyindeki takımların düzeyine çıkabilmek için kalitelerini yükseltmelerinin gerektiğini söyledi.
Şampiyonlar Ligi’ndeki maçları, tempoyu, kaliteyi izlediklerini dile getiren Gerets, şöyle devam etti: “Bu maçlardaki oyun, bizim oynadığımız futbolun neredeyse iki misli kalitede ve tempoda. Sadece Türk takımları değil, yakın Avrupa ülkeleri de aynı sorunu yaşıyor. Bu seviyelerde rakiplerle mücadele etmek istiyorsak, yabancı kontenjanında daha üst düzey futbolcuları takımımıza katmalıyız. Burada kalite faktörü çok önemlidir. Kendi kalitemizi yükseltmemiz gerekiyor ki, o Avrupa’da üst düzeyde mücadele edelim.”
“Bir takım için en önemli olanın, üst düzey olarak bir seviyeyi, tüm takım olarak yakalamaktır” diyen Gerets, “Üst seviyede oynamak ve onu devamlı olarak korumak gerekir. Biz bu seviyemizi en üst düzeyde devamlı olarak tutamadık. Maalesef daha küçük dediğimiz takımlara karşı puanlar kaybettik. Bu kayıpların peşinde hala koşmaktayız. Sakatlıklardan dolayı da olsa, sezonun başından beri ofansta istediğimiz futbolu sergileyemedik. Ama burada mazeret aramak durumunda değiliz. Önceki sezon gibi üst düzey futbolu oynayamadık” şeklinde konuştu.
Erik Gerets, basında, yeni sezonda takımdan ayrılacağı şeklindeki haberleri yalanlayarak, “Herkesin bildiği gibi gelecek sezon da görevime devam edeceğim” dedi.
‘Avantaj Fenerbahçe’de’
“Şampiyonlukta en iddialı takım kim?” sorusunu yanıtlayan Gerets, burada puan olarak en önde olan Fenerbahçe’nin en avantajlı ekip olduğunu söyledi.
Hedeflerinin kalan 5 maçı da 3 puanla kapatıp, toplam 15 puan toplamak olduğunu belirten Gerets, şöyle konuştu: “Biz bunu başarsak da durumumuz öbür takımların alacağı neticelere bağlı. Birkaç haftadır takımımız maçın 3’te 2’sinde iyi ve olumlu futbol oynuyor. Kısa vadeli hedefimiz önümüzdeki iki maçı kesinlikle kazanmak zorundayız. Bundan sonra derbi maç olacaktır. İki maçı kazanırsak iki rakibimize de çok fazla yaklaşmış olacağız.” Song’un ailevi sorunları olduğu gerekçesiyle izin almak istediğini anlatan Gerets, “Kendisiyle görüşeceğiz. Ben kendisini oynatmak istiyorum.
Song’u silme gibi bir düşüncemiz yok. İdmanlarda da iyi duruma geldi. Kendisiyle bir görüşme daha yaptıktan sonra durumu kesinlik kazanacak” şeklinde konuştu.
Servet’e övgü
Teknik direktör Erik Gerets, Sivasspor’dan transfer edilen Servet için de övgüler yağdırdı. Servet’i, “Örnek bir transfer” olarak nitelendiren Gerets, “Milli Takım’da direkt oynayan bir oyuncunun tamamen defansımızın kalbinin attığı yere alınması çok iyi. Örnek bir transfer, erken yapılması da çok iyi. Böyle transferlerin bundan sonra da yapılması lazım” diye konuştu. (SPOR SERVİSİ)
www.evrensel.net