Ege kadın buluşması başlıyor

3. Ege Kadın Buluşması, ÇEKEV (Çiğli Evka-2 Kadın Kültür Evi) tarafından düzenlenen bir organizasyonla İzmir’in Karşıyaka ilçesinde bugün başlıyor.


3. Ege Kadın Buluşması, ÇEKEV (Çiğli Evka-2 Kadın Kültür Evi) tarafından düzenlenen bir organizasyonla İzmir’in Karşıyaka ilçesinde bugün başlıyor. 27-29 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan buluşmaya, bölgedeki bağımsız kadın kuruluşları, belediyelerin kadın danışma merkezleri, kadın sığınma evi temsilcileri ve seçilmiş kadın belediye başkanları davet edildi. İzmir Karşıyaka Ziya Gökalp Kültür Merkezi’nde yapılacak olan buluşmaya, Buca Kadın Kültür ve Dayanışma Evi Derneği, Ege Kadın Dayanışma Vakfı (EKDAV) ve Muğla Kadın Platformu destek veriyor. Buluşmanın bu yılki konusu, “Kadın ve Siyaset” olarak belirlendi.
ÇEKEV Başkanı Kızbes Aydın, buluşmanın, İzmir’de ve Ege Bölgesi’nde bağımsız birleşik bir kadın hareketinin yaratılmasına aracı olmasını istediklerini belirtti. Aydın, toplumsal cinsiyet eşitsizliğine karşı kamuoyu yaratarak kadın hak ve özgürlüklerinin genişletilmesi mücadelesi ile ülkenin demokratikleştirilmesine katkı sunmayı amaçladıklarını ifade etti. (İzmir/EVRENSEL)
www.evrensel.net