Lütfen dayak isteme!

İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü’nde afiş asan 8 öğrenci gözaltına alındı. Üniversitenin Beyazıt Kampusu önünde eylem yapan yaklaşık 80 öğrenci ise arkadaşlarının gözaltına alınmasını kınadı.


İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü’nde afiş asan 8 öğrenci gözaltına alındı. Üniversitenin Beyazıt Kampusu önünde eylem yapan yaklaşık 80 öğrenci ise arkadaşlarının gözaltına alınmasını kınadı. Arkadaşlarıyla
Kendilerini ‘Müslüman Gençlik’ olarak adlandıran bir grup üniversite öğrencisi, Öğrenci Kolektifleri’nin dekanlıktan izin alarak 1 Mayıs’a çağrı amacıyla astıkları afişleri, üzerinde ‘şeriat’ ibaresi bulunduğu gerekçesiyle indirdi. Bunun üzerine tekrar kampusde afişleme yapmaya başlayan gençler, kampuse giren çevik kuvvet tarafından gözaltına alındı.
Mücalede sürecek
Bu gelişme üzerine Beyazıt Kampusu önünde toplanan yaklaşık 80 öğrenci, onurlu ve tam bağımsız bir ülke ve üniversite için mücadele etmeye devam edeceklerini ifade ettiler. Basın açıklamasının ardından eyleme son verilirken, Fen-Edebiyat Fakültesi önünde arkadaşlarıyla buluşacak olan bazı öğrencileri ise çevik kuvvet amiri ‘Lütfen dayak isteme’ diyerek dağıttı. (İstanbul/EVRENSEL)
www.evrensel.net