Yenikentliler evleri için yürüdü

Kocaeli’de Yenikent dubleks evleri sakinleri tapularının geri verilmesi talebiyle Merkez Bankası önünde buluşarak İnsan Hakları Parkı’na kadar sloganlarla yürüdüler.


Kocaeli’de Yenikent dubleks evleri sakinleri tapularının geri verilmesi talebiyle Merkez Bankası önünde buluşarak İnsan Hakları Parkı’na kadar sloganlarla yürüdüler. Pijamaları ve terlikleri ile eylem yapan mahalle sakinleri attıkları sloganlarla “bizi bu hale getirenler utansın” dediler.
“17 yıldır bitmeyen kabus dubleks evleri”, “Bizler yaşanacak bir ömrü bir ev için harcadık” pankartları arkasında yürüyüşe geçen mahalle sakinleri yürüyüş yolu boyunca ‘vur vur inlesin AKP dinlesin’, ‘yalancı başkan istemiyoruz’, ‘Evlerimize uzanan eller kırılsın’, ‘Kentsel dönüşüm zulmüne son’ sloganlarının atıldığı yürüyüşe 250 kişi katıldı. EMEP, SHP ve Emekli-Sen yöneticileri de eyleme destek verdi. İnsan Hakları Parkı’nda Yenikent evleri sakinleri adına konuşan Latif İşcen, “Bizler çalışıyoruz, kazanıyoruz. 30 yılda ancak bir ev satın alabiliyoruz. Başkaları gibi sırça köşklerimiz yok. Bizim tek dileğimiz tapularımızın geri verilmesi. Bizim evlerimizin olduğu yere 1500 konut yapmak istiyorlar. Biz buna asla izin vermeyeceğiz” dedi. Mahalle sakinlerinden Gülhan Korkut’ta gecekondu önleme projesi kapsamında yapılan evlerinin tapularının tarla tapusuna dönüştürüldüğünü belirterek tapuları geri verilinceye kadar eylemlerine devam edeceklerini ifade etti. (Kocaeli/EVRENSEL)
www.evrensel.net