Trabzon bırakmıyor

Haftanın açılış maçında sahasında Sivasspor’u 2-0 yenen Trabzonspor, UEFA iddiasını sürdürdü.


Haftanın açılış maçında sahasında Sivasspor’u 2-0 yenen Trabzonspor, UEFA iddiasını sürdürdü.
Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, olumsuzluklara karşın ligin ikinci yarısında çok puan topladıklarını söyledi.
Ziya Doğan, yaptığı açıklamada, çok sakatlık yaşadıkları haftalar olduğunu dile getirerek, “Çok şansızlıklar yaşadık ama bunları hiç mazeret olarak kabul etmedik. Çıktık aslanlar gibi mücadele ettik. Zaman zaman 17 kişiyle, zaman zaman 16 kişiyle sahaya çıktık ama buna rağmen oyuncularımın ikinci yarıda göstermiş olduğu performanstan çok memnunum” dedi.
Ligin ikinci yarısının en başarılı takımlarından biri olduklarını ifade eden
Doğan, “Ligin ikinci yarısının en başarılı takımıyız. Yeterli mi, yeterli değil. Tam istediğimiz oyunu oynayamıyoruz. Bunda eksikliklerin rolü fazla. Biz, en azından elimizdeki mevcut oyuncularla en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Bu konuyla ilgili konuşacak çok şey var ama olumsuzluklara rağmen bu takım çok puan aldı” diye konuştu.
Doğan, önlerindeki 3 maçı kazanarak ligi bitirebilecekleri en iyi yerde bitirmek istediklerini de sözlerine ekledi.
Hacıosmanoğlu: Tepkiler doğal
Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu da taraftarların istifa tepkilerinin doğal olduğunu belirterek, “Sadece başkanımıza bağırmadılar ‘yönetim istifa’ dediler. Tabii ki bunlar güzel şeyler değil. Başarısız bir sezon geçirdik ama takım galipken desteklemeliler. Bunları ikaz olarak değerlendirmek lazım” dedi.
Hacıosmanoğlu, başkanın genel kurul kararı almak gibi bir düşüncesinin olmadığını da sözlerine ekledi. (SPOR SERVİSİ)
www.evrensel.net