Tavşan’ın durumu belirsiz

Sezon başında kiralık olarak forma giydiği Sevilla’dan tekrar Barcelona’ya çağrılan “tavşan” lakaplı Saviola, aradığını Katalan kulübünde bulamadı


Sezon başında kiralık olarak forma giydiği Sevilla’dan tekrar Barcelona’ya çağrılan “tavşan” lakaplı Saviola, aradığını Katalan kulübünde bulamadı. Geçen sezon Sevilla’nın UEFA Kupası’nı kazanmasında büyük bir pay sahibi olan Arjantinli yıldız Saviola önümüzdeki sezon ya Barcelona’da kalıp forma için savaşacak ya da ücretsiz serbest kalacak. Barcelona’yla olan sözleşmesi gelecek ay sona erecek olan Saviola, kendisine bir çok teklifin geldiğinin ancak futbol hayatına Barcelona’da devam etmek istediğini açıklamıştı. Barça’nın sportif direktörü Txiki Begiristain ve oyuncunun menejeri Diego Queiruga arasında geçen görüşmelerde yeni sözleşmenin detayları belirlendi. 2-3 yıl arası olacak sözleşme Arjantinli oyuncunun yıllık ücretini yıllık 6 milyon avrodan 2.2 milyon avroya düşürecek.
Birkaç kulüp şimdiden Saviola’ya Barça’nın önerdiği ücretin 2 katı ve 4-6 yıllık sözleşme önermiş durumda ve Saviola’nın sezon sonuna kadar kararını vermesi bekleniyor. Saviola ile ilgilenen kulüpler arasında Rael Zaragoza, Real Mallarco ve Nihat Kahveci’nin de formasını giydiği Villarreal bulunuyor. (SPOR SERVİSİ)
www.evrensel.net