Anne ve kızı dere suyunda can verdi

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde oğlunu kurtarmak için dereye giren anne ve kızı yaşamını yitirdi.


Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde oğlunu kurtarmak için dereye giren anne ve kızı yaşamını yitirdi. Alınan bilgiye göre, Çiftçi ailesi önceki gün aksam saatlerinde ilçeye bağlı Esendere beldesinin Akpınar ve Ovaiçi köylerinin arasındaki Dereiçi deresi kenarında pikniğe gitti. Ailesiyle birlikte piknik yapan 8 yaşındaki Tahir Çiftçi topunu dereye düşürdü. Topunu almaya çalışan oğlu Tahir’in dereye düştüğünü gören baba Mufi, anne Devlet ve 15 yaşındaki kızları Canan Çiftçi de dereye girdi. Mufi Çiftçi suya kapılan oğlu Tahir Çiftçi’yi dereden çıkarmayı başardı.
Ancak, anne Devlet Çiftçi (35) ve kızı Canan Çiftçi ise dere sularına kapılarak, kayboldu. Vatandaşların yardımıyla yapılan aramada, annenin cesedine olay yerinin yakınında, Canan Çiftçi’nin cesedine ise derenin 10 kilometre ilerisinde ulaşıldı.
Jandarma ekipleri, anne ve kızının cesetlerinin, otopsi için Diyarbakır Adli Tıp Kurumu’na kaldırılacağını bildirdiler. Tahir Çiftçi ise Yüksekova Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.(Hakkari/EVRENSEL)
www.evrensel.net