Fotoğraf: Evrensel

Erhan Tuncel adliyeye getirildi

Tekirdağ F Tipi Cezaevi’nden soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcıları Selim Berna Altay ile Fikret Seçen’e içinde bir dilekçe bulunan mektup göndererek bazı bilgiler vereceğini bildiren Hrant Dink’in öldürülmesinde ‘azmettirici’ olduğu öne sürülen Erhan Tuncel, savcılar tarafından dinlenmesi için cezaevinden İstanbul’a getirtildi.


Tekirdağ F Tipi Cezaevi’nden soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcıları Selim Berna Altay ile Fikret Seçen’e içinde bir dilekçe bulunan mektup göndererek bazı bilgiler vereceğini bildiren Hrant Dink’in öldürülmesinde ‘azmettirici’ olduğu öne sürülen Erhan Tuncel, savcılar tarafından dinlenmesi için cezaevinden İstanbul’a getirtildi. Adliyede, Cumhuriyet Savcısı Altay’ın odasına alınan Tuncel’in bilgi vermekten vazgeçerek, herhangi bir şey anlatmadığı iddia edildi.
Öte yandan Yasin Hayal’in, savcılığa gönderdiği dilekçelerde, “Devletimizin bu şekilde zor durumda kalacağını bilseydim bu hadiseye iştirak etmezdim” ifadesine yer verdiği öğrenildi. (İstanbul/EVRENSEL)
www.evrensel.net