Fotoğraf: Evrensel

Ovamıza sahip çıkacağız

Ben Kahramanmaraş’ta tekstil fabrikasında çalışmaktayım. Kahramanmaraş’ta 200’den fazla fabrika var ve bu fabrikaların hiçbirinde sosyal haklar söz konusu değil.


Ben Kahramanmaraş’ta tekstil fabrikasında çalışmaktayım. Kahramanmaraş’ta 200’den fazla fabrika var ve bu fabrikaların hiçbirinde sosyal haklar söz konusu değil. Fabrikalarda adeta kölelik yapılıyor; çalışma süresi 12 saate bile çıkabilen fabrikalarda işçiler, işten çıkarılırız korkusuyla sosyal haklarını talep edemiyorlar. Patronun zihniyeti ise; ‘İşine gelen çalışır işine gelmeyen defolur gider’. Maraş’taki sendikaların, patronun sendikası olduğu da net bir şekilde görülmektedir.
Biz de burada 6 Mayıs’ı kutladık. Artık mücadelemize hız vereceğiz. Bizler, seneye 1 Mayıs’ta Maraş’ta alanlarda olacağız. Bizler ovamıza sahip çıkacağız, ovamızı kirletmeye çalışanlar, kendi pisliklerinde boğulup gidecekler. Bizler var oldukça sosyalizm de var olacak. Biz, yeri geldiğinde Şeyh Bedrettin, yeri geldiğinde Pir Sultan olacağız. Bizim sevdamız patronun değil işçinin, rektörün değil öğrencinin sevdasıdır.
Durmuş Ali Çetin/Tekstil isçisi
(Kahramanmaraş)
www.evrensel.net