‘Sadece arzu ve istekle olmuyor’

Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, sözleşmesinin 1 yıl daha devam ettiğini belirterek, “Sözleşmemin şartlarını yerine getirmek istiyorum ama şartlar öbür türlü olursa 1 sene tatil yaparım” dedi.


Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, sözleşmesinin 1 yıl daha devam ettiğini belirterek, “Sözleşmemin şartlarını yerine getirmek istiyorum ama şartlar öbür türlü olursa 1 sene tatil yaparım” dedi.
Florya Metin Oktay Tesisleri’nde haftalık olağan basın toplantısını yapan Gerets, Galatasaray ile ilgili gazetelerde yer alan teknik direktör adaylarının yönetim tarafından yalanlanmasının sorulması üzerine, şunları kaydetti: “Yönetimin ikide bir yalanlama yapması söz konusu olamaz. Her gazeteci bir
isim ortaya koyuyor. Bir gerçek var, 1 sene daha mukavelem bulunuyor. Bunu yerine getirmek istiyorum ama şartlar öbür türlü olursa 1 sene tatil yaparım.” Erik Gerets, bir gazetecinin “Fenerbahçe ve Beşiktaş’tan teklif gelirse kabul eder misiniz?” şeklindeki sorusu üzerine, “Öyle bir şey olmaz, rahat olalım” dedi.
‘Kalite de gerekiyor’
Gerets, kiraya verdikleri oyuncuların sezon sonunda geri döneceğini, genç takımda da yetenekli futbolcuların olduğunu belirterek, “Önümüzdeki yıl daha yetenekli, daha arzulu bir takım yaratmak istiyoruz” dedi.
Erik Gerets, takıma daha yüksek kalite katmak gerektiğini ifade ederek, şöyle devam etti: “Rakiplerimizin son 2 yılda ne kadar para harcayarak, değişik ve kaliteli futbolcular kadrolarına kattığını biliyoruz ama biz de takımın birbiriyle kenetlenmesiyle geçen sezon neler yapabildiğimizi gösterdik. Fakat bir dönem geliyor sadece mücadele, arzu ve istek yeterli olmuyor. Daha yüksek kaliteyi de oraya katmak gerekiyor. Bu düşüncede de hesaplarımızı yapıyoruz.”
‘Canaydın’a saygım sonsuz’
Kulüp başkanı Özhan Canaydın’ın, taraftarlardan gelen protestoları hak etmediğini belirten Gerets, “Başkanımıza yapılanlar çok yazık. Başkanımız geçtiğimiz sezon son maçın ardından 30 bin kişiyle statta kucaklaşmıştı. Kendisine karşı sonsuz saygım var. Ona yapılanları hak etmediğini ve bunların olmaması gerektiğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.
Beşiktaş ve Tigana’ya tebrik
Erik Gerets, Fortis Türkiye Kupası’nı kazanan Beşiktaş Kulübü’nü ve teknik direktör Jean Tigana’yı tebrik etti. Tigana’nın ayrılacağını açıklamasıyla ilgili olarak Gerets, “Onun fikirlerini bilmediğim için kararından dolayı üzgünüm. Tigana’yı antrenör, dost ve arkadaş olarak görüyorum. Çok maçta karşı karşıya oynadık. Şu da bir gerçek, onu da burada çok fazla hırpalıyorlardı” diye konuştu.
‘Hedefimiz ikincilik’
Antalyaspor maçından sonra bozulan moralleri birkaç gün düzeltmeye çalıştıklarını kaydeden Gerets, “Bu şampiyonluk için son şansımızdı, iyi kullanmadık ve üzgündük ama bunu atlattık” dedi.
Bundan sonra ilk hedeflerinin ikincilik olduğunu vurgulayan Gerets, şöyle devam etti: “İlk hedefimiz ikincilik. Bunun da ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu hedefi göz ardı etmeden yolumuza devam ediyoruz ve bunun için çalışıyoruz. İkinci olmak için tüm yolları deneyeceğiz. Rakiplerimizin ne yaptığı bizi ilgilendirmiyor.”
Türkiye Kupası’nda takımını finale taşıyan K.Erciyesspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz’ın kişiliğiyle ilgili övgüyle söz edilebileceğini dile getiren Gerets, “Çünkü Bülent, Galatasaray camiasında gelmiş geçmiş en büyük kişiliğe sahip olan oyunculardan biriydi. İşe başladığımızda bizimle beraber olmasını teklif etmiştik, kabul olmamıştı” dedi. (SPOR SERVİSİ)
www.evrensel.net