11 Mayıs 2007 00:00

Doğan: Özel bir hazırlığımız yok

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, her maç hangi anlamı taşıyorsa, Fenerbahçe maçının da aynı anlamı taşıdığını belirterek, “Fenerbahçe maçına çok ayrı hazırlanmıyoruz. Normal bir lig maçı yapacağız.

Paylaş

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, her maç hangi anlamı taşıyorsa, Fenerbahçe maçının da aynı anlamı taşıdığını belirterek, “Fenerbahçe maçına çok ayrı hazırlanmıyoruz. Normal bir lig maçı yapacağız. Fenerbahçe maçının iyi ve kötü gitmesi çok şey değiştirmemeli. Bir maça endeksli olmamamız lazım. Ama Fenerbahçe maçına Trabzonspor camiası her zaman çok şartlanmış çıkıyor” diye konuştu.
Profesyonelce düşünüp normal bir lig maçına çıkacaklarını ifade eden Doğan,
şöyle konuştu: “Onlar Fenerbahçe ise Biz Trabzonsporuz. Niye Fenerbahçe’yi gözümüzde fazla büyütelim. Çıkar işimizi yapar, gerekli sonucu alırız. En iyi sonucu da almak istiyoruz. Fenerbahçe maçının bu şekle getirilmesinin doğru olduğunu düşünmüyorum. Bu Trabzonspor’un büyüklüğünü inkar etmektir. Fenerbahçe’yi çok gözünde büyütmek ve bu maça çok anormal bir şekilde hazırlanmak kendi büyüklüğünün farkına varmamaktır. Biz normal bir maça çıkacağız. Tabii ki yenersek bu bizi ve camiayı sevindirir. Son iki maça çok moralli çıkmış oluruz.”
‘İskeleti koruyacağız’
Teknik direktör Ziya Doğan, hata yaptığını düşünmediğini belirterek, şunları söyledi: “Çok şansız günler geçirmemize rağmen ligin ikinci yarısında en fazla puan alan takımız. İkinci yarının en çok gol atan takımı Trabzonspor. Bunu üzerine basa basa söylüyorum. Trabzonspor’un yapmış olduğu şeyler belli. Savunmanın yüzde 90’ı sakat olduğu bir dönemde bunları yaptık.”
Doğan, “Musampa’yı affetmemek üzeremi kadro dışı bıraktınız?” şeklindeki bir soruya üzerine de, “Ben hiçbir oyuncuya kapıyı kapatmam. Gelecek senenin
hazırlıklarını yapıyorum ama bugün hiçbir şeyi netleştirmedim. Bu takımdan 3 veya en fazla 4 oyuncu gider. En büyük sıkıntılardan biri, takım üzerinde çok fazla oynanması. Aynı hatayı bu yıl yapmayız. Elimizde kaliteli oyuncular ve sağlam bir iskelet var. Nokta transferler yaparsak, Trabzonspor, gerçekten liglerin çok iddialı takımı olur düşüncesine sahibim. Gelecek sezon ise takımın mantalitesinde köklü değişiklikler yapmak istiyorum” diye konuştu. (SPOR SERVİSİ)
ÖNCEKİ HABER

Utah Jazz 2-0 önde

SONRAKİ HABER

Keşan'da eğitime kar engeli

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa