Zavar serbest bırakılsın

2001 yılından bu yana cezaevinde bulunan kanser hastası Odak Dergisi eski Yazıişleri Müdürü Erol Zavar’ın serbest bırakılması istendi


2001 yılından bu yana cezaevinde bulunan kanser hastası Odak Dergisi eski Yazıişleri Müdürü Erol Zavar’ın serbest bırakılması istendi.
“Erol Zavar’a Yaşam Hakkı Koordinasyonu” dün Galatasaray Meydanı’nda yaptığı eylemle hastalığı nedeniyle 13 defa ameliyat olan Zavar’ın bir an önce tahliye edilmesini istedi. Koordinasyon üyeleri adına açıklama yapan Sevinç Kapıkıran, Zavar’ın Sincan 1 No’lu F Tipi Cezaevi’nde iki mahpusla birlikte tutulduğunu belirterek, Zavar’ın sürekli tekrar eden sağlık sorunları nedeniyle tedavisinin gerçekleştirilemediğine dikkat çekti. Kapıkıran, Zavar’ın tedavisinin yapılabilmesi için bir an önce tahliye edilmesini istedi. Zavar’ın özenli bir bakıma ihtiyacının olduğunu açıklayan Kapıkıran, Zavar’ın sağlık durumu ile ilgili raporların Adalet Bakanlığı’na verilmesine rağmen sonuç alınamadığını ifade etti. Koordinasyon üyeleri, açıklamanın ardından Zavar’ın serbest bırakılması için topladıkları imzaları Cumhurbaşkanlığı’na gönderdiler. (İstanbul/EVRENSEL)
www.evrensel.net