Engelliler şenlikte buluştu

Engelliler haftası çeşitli etkinliklerle kutlanıyor, bu kutlamalar kapsamında önceki gün Türkiye Sakatlar Derneği, Ortapedik Özürlüler Federasyonu, Fiziksel Özürlüler Federasyonu, Altı Nokta Körler Derneği, Gözder ve Emofili Derneği temsilcilerinin de katıldığı şenlikte konuşan TSD Başkanı şükrü Boyraz,


Engelliler haftası çeşitli etkinliklerle kutlanıyor, bu kutlamalar kapsamında önceki gün Türkiye Sakatlar Derneği, Ortapedik Özürlüler Federasyonu, Fiziksel Özürlüler Federasyonu, Altı Nokta Körler Derneği, Gözder ve Emofili Derneği temsilcilerinin de katıldığı şenlikte konuşan TSD Başkanı şükrü Boyraz, gazetelerde, televizyonlar engelli insanları görenlerin sadece bir “ah” diyip geçtiğini söyledi. Bunu engellemenin yolunun halka bizzat ulaşmaktan geçtiğini belirten Boyraz, “bu şenlikle bunun ilk adımını bu gün attık, bunu geleneksel hale getirip 10-16 Mayıs arasındaki ilk Cumartesi günü bu şenliği yapmalıyız” dedi.
Öte yandan dün Bursa’da düzenlenen bir panele katılan Türkiye Sakatlar Derneği Başkanı Şükrü Boyraz, TÜİK verilerine göre, Türkiye’de yaklaşık 8.5 milyon engelli bulunduğunu dile getirdi. Boyraz, engellilerin, gerekli düzenlemeler yapılmadığı için, sanki suç işlemişçesine hapis hayatı yaşadığını belirtti. (İstanbul/EVRENSEL)
www.evrensel.net