Soma ‘Hayat’ için buluştu

Soma’da işçiler, emekçiler, kadınlar ve gençler Hayat Televizyonu için düzenlenen yemekte bir araya geldi.


Soma’da işçiler, emekçiler, kadınlar ve gençler Hayat Televizyonu için düzenlenen yemekte bir araya geldi. Yemekte Hayat Televizyonu’nun Soma’nın da sesi olacağı belirtirken televizyonu destekleme kararı alındı.
Soma Ticaret Odası Restoranı’nda gerçekleşen yemeğe Hacı Bektaş Kültür Derneği, Pazarcılar Derneği, Soma Sinoplular Derneği yöneticilerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda kitle örgütü ve sendika temsilcisi katıldı.
Gecede Hayat Teyevizyonu adına konuşan Eğitim Sen İlçe Temsilciliği Başkanı Muharrem Türkseven; Hayat Televizyonu’nun, kültür yozlaşmasına karşı, hayatın gerçek anlamdaki renklerini çıkarmaya aday bir televizyon kanalı olacağını vurguladı.
Hayat Televizyonu’nun yurtiçi ve yurtdışından binlerce aydın, sanatçı, yazar, sendikacı ve akademisyenin bir araya gelmesiyle kurulduğunu belirten Türkseven, “Tüm Avrupa, Türkiye, Ortadoğu ve Kafkaslar’da izlenecek olan Hayat TV, işçi emekçilerin gereksinimlerinden doğmuş bir televizyon kanalıdır. Bu yüzden de gücünü holding patronlarından değil işçi ve emekçilerden alacaktır” diye konuştu. Yaratılmak istenen yapay bölünmelere karşı Türkiye’nin işçileri, emekçileri ve halkının bir kardeşlik barikatı oluşturmak zorunda olduğunu söyleyen Türkseven, “Hayat Televizyonu bu kardeşlik barikatını oluşturmada önemli bir araç olacaktır” dedi.
Geceye katılan kurumların başkanları da söz alarak, Hayat Televizyonu’nun yanında olacaklarını söylediler. Konuşmaların ardından, Soma Linyit Lisesi’nden gençlerin oluşturduğu halk oyunları ekibi sahne aldı. Gece, eğitim emekçilerinden oluşan müzik gurubu Gerçek Hayat’ın söylediği türkülerle ve çekilen halaylarla son buldu. (Soma/EVRENSEL)
Herkesin sesi olacak

Kayseri’de Hayat Televizyonu’nun tanıtımı 200 işçi ve emekçinin katılımı ile düzenlenen bir yemekte gerçekleştirildi. Yemeğe birçok kurum ve kitle örgütü temsilcisi katılırken Şair Şükrü Erbaş ve Asım Gönen gecede katılımcılara şiir dinletisi sundular. Gecede yapılan konuşmalarda Hayat Televizyonu’nun işçi ve emekçilerin sıkıntılarını anlatacağı ifade edilirken aynı zamanda emekçilerin ürünlerinin sergileneceği bir televizyon olacağı vurgulandı. Gece, şiir ve müzik dinletisi ile son buldu. (Kayseri/EVRENSEL)
www.evrensel.net