14 Mayıs 2007 00:00

EMEP’li kadınlar seçimleri tartıştı

Ankara Mamak’da Emek Partili kadınlar seçim çalışmaları için bir araya geldi. Yaklaşık 50 kişinin katıldığı toplantıya kadınlar kendi hazırladıkları börek ve pastalarla geldiler.

Paylaş

Ankara Mamak’da Emek Partili kadınlar seçim çalışmaları için bir araya geldi. Yaklaşık 50 kişinin katıldığı toplantıya kadınlar kendi hazırladıkları börek ve pastalarla geldiler. Toplantıya daha çok emekçi mahallelerinde ikamet eden ev kadınları katıldı. Toplantıda, 4 yılı aşan AKP Hükümeti döneminde emekçilerin durumlarının daha da kötüye gittiği, özelleştirmelerin hızlandığı, işsizliğin arttığı, demokratik hakların tırpanlandığı vurgulanırken CHP’nin ise muhalefet bile edemediği belirlendi.
Cumhuriyet mitinglerine daha çok kadınların katıldığına dikkat çekilen toplantıda, kadınların katılmalarındaki temel nedenin kadınların özgürlüklerinin AKP tarafından yok edileceği gibi bir korkunun var olduğu şeklinde bir belirleme ortaya çıktı. Kadınlar daha çok bu mitingler üzerinden tartışmalar yaptıklarını, bu mitinglerin emekçi kadınları tabanda bir bölünmeye sürüklediğini vurguladılar. Emek Partisi’nin “ne şeriat ne de darbe çözümdür, tek çözüm emekçilerin demokrasi cephesinde birleşmesidir” şeklindeki belirlemesinin önemli olduğu vurgulanan toplantıda, özellikle CHP’den etkilenen kesimlerle Diyanet İşleri’ne bile karşı çıkmayanların gerçek laikliği savunamayacağı, “Cumhuriyet’in en temel işletmelerine sahip çıkmadan, İnicirlik’in ABD tarafından kullanılmasına karşı çıkmadan cumhuriyetin ve bağımsızlığın savunulamayacağı” şeklinde tartışmalar yapılması gerektiği öne çıktı. Kadınlar, evinde, mahallesinde emekçileri birleştirici toplantılar yapma kararı alarak toplantıyı bitirdi. (Ankara/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

EMEK DÜNYASI

SONRAKİ HABER

Twitter’da her 30 saniyede bir 'kadın tacizi vakası' görülüyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa