Baykal: Arzu ettiğimiz olmadı

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, DSP ile mutabakat sağladıkları çerçeve içinde her an el ele vermelerinin mümkün olduğunu belirterek, “Karar, Sayın Sezer’in ve arkadaşlarının. Tabii Sayın Sezer’in olsa mesele yok.


CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, DSP ile mutabakat sağladıkları çerçeve içinde her an el ele vermelerinin mümkün olduğunu belirterek, “Karar, Sayın Sezer’in ve arkadaşlarının. Tabii Sayın Sezer’in olsa mesele yok. Galiba onun ötesinde parti içindeki çeşitli kesimlerin de mutabakatı gerekiyor” dedi.
Baykal, NTV’de canlı yayına katılarak, soruları yanıtladı. İzmir’deki mitinge katılmalarına rağmen DSP Genel Başkanı Zeki Sezer ile bir araya gelmediklerine işaret edilerek, DSP ile yürütülen işbirliği çalışmalarında bir sıkıntı olup olmadığının sorulması üzerine Baykal, “Arzu ettiğimiz hızda ve kararlılıkta bir gelişmenin maalesef ortaya çıkmadığını ifade etmek durumundayım” dedi. Baykal, “Biz çerçeve mutabakat onaylansın diye bekledik, ama DSP’nin kendi içinde bir tartışma yaşandığı anlaşılıyor. Tartışmanın sonunda bir türlü arzu ettiğimiz noktaya gelinmedi” diye konuştu. Baykal, “Hiç kimse, benim kadar bu birleşmenin gerçekleşmesini istiyor olamaz” dedi. (HABER MERKEZİ)
www.evrensel.net