Üstüne balkon çöken gecekonduda 2 çocuk öldü

İzmir’in Konak ilçesi Karataş semtinde metruk binanın balkonunun çökmesi sonucu, göçük altında kalan ikiz kardeşler yaşamını yitirdi.


İzmir’in Konak ilçesi Karataş semtinde metruk binanın balkonunun çökmesi sonucu, göçük altında kalan ikiz kardeşler yaşamını yitirdi.
Göçük altından çıkarıldıktan sonra götürüldüğü Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ölen 4 yaşındaki Ceren Yılmaz’ın ardından, ikiz kardeşi Cemre Yılmaz da tedavi gördüğü Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde öldü.
Cemre ve Ceren Yılmaz’ın, metruk binaya bitişik odada yattıkları, binanın balkonunun tek katlı evin çatısına çökmesiyle, çatının da çocukların üzerine yıkıldığı öğrenildi. Olay sırasında çocukların babası Hüseyin, annesi İpek ve ablaları Merve’nin ön odada oldukları, göçükten etkilenmedikleri öğrenildi.
Uyarı yapılmadı
İkiz kızların babası Hüseyin Yılmaz, cenaze töreninde gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’de çukurların, içine birinin düşüp ölmesinden sonra kapatıldığını, otobüsün kaza yapmasıyla çok sayıda öğrencinin ölmesinin ardından otobüse fazla kişi bindiğinin söylendiğini belirterek, çocuklarının da benzer bir şekilde öldüğünü söyledi. Yandaki metruk bina konusunda kendilerine uyarı yapıldığı sözlerinin gerçeği yansıtmadığını vurgulayan baba Yılmaz “Olayın yaşandığı gün belediye ekiplerinin eve gelip, boşaltmamız veya arka odada kalmamamız konusunda bizi uyardıkları söyleniyor. Kimse bize gelip böyle bir uyarıda bulunmadı. Evimize geldiler, yandaki binayla ilgili bilgi aldılar, fotoğraflarını çektiler, endişelerimizi dinlediler, daha sonra gittiler ve bir daha gelmediler” di ye konuştu. (İzmir/EVRENSEL)
www.evrensel.net