20 Mayıs 2007 04:00

Bu da İmarzede dostluğu

İmar Bankası mağdurları dört yıldır düzenli olarak, bankanın kapalı bulunan İzmir Merkez Şubesi önünde toplanarak sohbet ediyor.

Paylaş

İmar Bankası mağdurları dört yıldır düzenli olarak, bankanın kapalı bulunan İzmir Merkez Şubesi önünde toplanarak sohbet ediyor. Her hafta pazartesi ve perşembe günleri saat 11.00'de bankanın önünde toplanan mağdurlar, "Asker arkadaşından daha fazla arkadaş olduk" diyor.
Seçimlere girmeye hazırlanan Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan'ın içini boşalttığı için el konulan İmar Bankası mağdurları iki ay önce çıkmış olan ödeme kararını yerine getirmeyen AKP Hükümeti'nin vicdanına kaldıklarını söylüyor.
Mağdurlardan Ünsal Yalvaçlı, her hafta bir araya gelerek birbirlerinden havadis aldıklarını sohbet ettiklerini belirterek, "İnsanlar hastalandı, aileler perişan oldu. Bir araya geldiğimizde bunları konuşuyoruz" diyor.
AKP Hükümeti'nin ülkenin topraklarını, fabrikalarını sattığını dile getiren 'İmarzedeler' kendilerine herhangi ödeme yapılmadığını belirtirek soruyorlar: "Nereye gitti bu paralar?" (İzmir/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Kayıp yakınları: Sorumlular bulunup yargılansın

SONRAKİ HABER

Cezayir'de cumhurbaşkanı seçimi için 24 adaylık başvurusu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa