Mahpuslara saldırı

Tekirdağ F Tipi Cezaevi’nde gardiyanlar tarafından tutuklu ve hükümlülere saldırıldığı ve yaralıların olduğu bildirildi


Tekirdağ F Tipi Cezaevi’nde gardiyanlar tarafından tutuklu ve hükümlülere saldırıldığı ve yaralıların olduğu bildirildi.
Tekirdağ F Tipi Cezaevi’nde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yapılacak olan görüşmeler nedeniyle yakınlarının görüşüne giden aileler, cezaevinde gardiyanların tutuklulara saldırdığını ileri sürdü. Söz konusu olaylardan dolayı ailelerin çocukları ve yakınları ile görüşmelerine izin verilmezken, cezaevi jandarma tarafından çok sayıda takviye ekip gönderildiği bildirildi. Saldırıda tutuklu ve hükümlülerden yaralıların bulunduğu ve cezaevine ambulansların gönderildiği öğrenildi.
PKK davasından tutuklu Turan Günana’nın kardeşi Necdet Günana’dan alınan bilgiye göre, jandarmanın dışarıya haber verilmemesi için ziyarete giden ailelerin cep telefonlarına el koymak istediği öğrenildi.
F tipi cezaevlerinde, Adalet Bakanlığı genelgesine rağmen tutuklu ve hükümlülerin haftada 10 saat biraraya gelmesi de keyfi olarak engelleniyor. Cezaevi müdürleri, binaların fiziki yapısı uygun olmadığı gerekçesiyle genelgeyi uygulamıyor. (Tekirdağ/DİHA)
www.evrensel.net