SHP strateji belirliyecek

SHP il başkanları partinin 22 Temmuz seçimlerinde izleyeceği stratejiyi tartışmak için toplandı


SHP il başkanları partinin 22 Temmuz seçimlerinde izleyeceği stratejiyi tartışmak için toplandı. SHP Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantının açılışında konuşan SHP Genel Başkan Murat Karayalçın, CHP ve DSP arasındaki birliğe katılmayı deneme, tek başına seçimlere girme, seçimlere katılmayarak bağımsız adaylarla parlamentoya girme ve seçimlere katılmayarak CHP-DSP birlikteliğini dışardan destekleme gibi seçenekleri değerlendireceklerini söyledi.
İki parti arasındaki birlikteliğin sol birliktelik değil, CHP ve DSP arasında seçim ittifakı olduğunu belirten Karayalçın, “Sol birlikteliğin olması için o birlikteliğin içinde SHP’nin, toplumda sol olarak kabul edilmiş kişilerin de bulunması gerekir” dedi.
SHP’nin hem solcu hem Atatürkçü bir kimliğe sahip olduğunun altını çizen Karayalçın, Baykal’ın kendisine DEHAP ile yaptıkları ittifakı hatırlattığını ifade ederek, “Ben de kendisine HEP’i hatırlatıyorum” dedi.
SHP il başkanlarıyla yapılan toplantıda partinin seçimlerde izleyeceği politikaların netleşmesi bekleniyor. (Ankara/EVRENSEL)
www.evrensel.net