21 Mayıs 2007 04:00

Çölaşan-Akyol gerginliği

Seçimler yaklaştıkça, medyada gerilim artıyor. Aynı grubun iki etkili ismi, CNN Türk kanalı yöneticisi Taha Akyol ile Hürriyet yazarı Emin Çölaşan arasında hakaretlere varan tartışma büyüyor

Paylaş

Seçimler yaklaştıkça, medyada gerilim artıyor. Aynı grubun iki etkili ismi, CNN Türk kanalı yöneticisi Taha Akyol ile Hürriyet yazarı Emin Çölaşan arasında hakaretlere varan tartışma büyüyor.
Tartışma, Emin Çölaşan’ın Hürriyet’teki köşesinde Taha Akyol’u hedef almasıyla başladı. CNN Türk kanalının CHP-DSP ittifakına yeterince yer vermediğini öne süren Çölaşan, şöyle yazdı: “CNN Türk’ün başındaki kişi, AKP iktidarını destekliyor olabilir. Ama yağcılığın bu kadarını yapmaya, böylesine önemli bir haberi yok saymaya hakkı yoktur.”
Bunun üzerine CNN Türk İcra Kurulu Başkan Yardımcısı görevindeki Taha Akyol’dan yanıt gecikmedi. Üstelik, Çölaşan’ın yazarı olduğu Hürriyet gazetesinin internet sitesinde, aynı gün “Taha Akyol eleştirileri yanıtladı” başlığıyla bir haber verilmesi dikkat çekiciydi. “Çölaşan’ın yazdığı gibi CNNTürk’te ’birkaç dakika’ değil, toplam 14.45 dakika yayınlandı” diyen Akyol, CNN Türk’ün “bütün siyasi akımlara eşit mesafede, meslek ilkelerine bağlı, dürüst bir haber kanalı” olduğunu savunarak “Yayın rehberi ideolojik saplantılar değil, meslek kurallarıdır” dedi.
Benzer bir açıklamaya ertesi gün Milliyet’teki köşesinde de yer veren Akyol, oldukça saldırgan bir üslup kullandı: “Kendisini medya zaptiyesi sanan softa kafalı Çölaşan’ı muhatap almam.” Akyol, açıklamayı Hürriyet’in Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök’e gönderdiğini de belirtti.
Emin Çölaşan ise dünkü köşesinde buna yanıt vermedi. (MEDYA SERVİSİ)
ÖNCEKİ HABER

Mumia için

SONRAKİ HABER

Ekrem İmamoğlu, Maltepe mitingine çağrı yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa