22 Mayıs 2007 00:00

SSK’lının nezarette biten muayenesi

11 Mayıs günü her iki kulağımın iltihaplanması ve şişmesi üzerine Tuzla Devlet Hastahanesi’ne gittim. Burada sekreter sıranın bittiğini söyleyerek bana Kartal Araştırma Hastanesi’ne gitmemi söyledi.

Paylaş

11 Mayıs günü her iki kulağımın iltihaplanması ve şişmesi üzerine Tuzla Devlet Hastahanesi’ne gittim. Burada sekreter sıranın bittiğini söyleyerek bana Kartal Araştırma Hastanesi’ne gitmemi söyledi. Ben de Kartal Araştırma Hastanesi’ne gittim, oradaki sekreter randevu almamı söyledi. Kulağımın çok rahatsız ettiğini söyleyince acildeki doktora göster diyerek, beni acile yönlendirdi. Acile gidip doktora durumumu izah ettim. Doktor bana hiçbir işlem yapmadan pazartesi günü gelip polikliniğe gitmemi söyledi. Ben tekrar kulağımın çok ağrıdığını, kulağımın yara içinde olduğunu, bu durumda pazartesiye kadar nasıl bekleyeceğimi sordum. Bunun üzerine doktor benim göğsümden iterek “Sen misin doktor ben miyim” diyerek kapıya doğru itekledi. Bende canımın acısıyla “Allah belasını versin böyle işin, muayene olmak için ölmemiz mi gerekiyor” dedim. Bunun üzerine iki güvenlik görevlisi gelip beni hastane polisine götürdüler. Orada polisler “Sen kimsin de doktora kafa tutuyorsun, kendini ne sanıyorsun lan sen. Seni biz ne yapalım şimdi, sizinle mi uğraşacağız burada” gibi laflar ettiler. Biraz sonra doktor bey bir güvenlik görevlisi ve arkadaşını alıp geldi ve bunları şahit yazın dedi. Polis tutanak tuttu ve bana da imzalatmaya çalıştı, ben tutanağı imzalamayacağımı söyledim. Daha sonra da beni Kartal Merkez Karakolu’na götürdüler. Saat 15.00’e kadar orada tutuldum. Sonra savcılığa telefon açıp durumumu bildirdiler, savcılık ise bunun bir suç olmadığını doğal bir tepki olduğunu söyleyerek benim bırakılmamı emretti.
İşte arkadaşlar muayene olmak isteyen bir SSK’lının başına gelenler bu. Şimdi hükümetin SSK’lar devredilirken verdiği vaatlere bir bakalım; “SSK’lar devlet hastanesine devredilecek, hiçbir vatandaşımız mağdur olmayacak”, “Randevu sistemi getireceğiz vatandaş telefonla randevu alacak sıra olayı bitecek”, “Vatandaşımız hastane kuyruklarında değil, bütün polikliniklerde muayene edilecek” Bu propagandayı yapan hükümet biz emekçileri hastane kuyruklarında bekletmek değil de karakollarda, cezaevlerinde, mezarlıkta bekletmeyi düşünmüş olmalı.
Fedai Yelli Tersane işçisi (Tuzla/İSTANBUL)
ÖNCEKİ HABER

Sorgun’da olaylar durulmuyor

SONRAKİ HABER

Dersim'de koruma altındaki vaşak silahla vurularak öldürüldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa