27 Mayıs 2007 00:00

Öğretmenlerden öğretmenevi protestosu

Akhisar’da halen öğretmenevi olarak kullanılmakta olan yerin kapatılarak müze yapılmak istenmesine ve yeni bir öğretmenevinin tahsisi konusundaki belirsizliklere tepki gösteren öğretmenler, Eğitim Sen’in öncülüğünde protesto yürüyüşü yaptılar

Paylaş

Akhisar’da halen öğretmenevi olarak kullanılmakta olan yerin kapatılarak müze yapılmak istenmesine ve yeni bir öğretmenevinin tahsisi konusundaki belirsizliklere tepki gösteren öğretmenler, Eğitim Sen’in öncülüğünde protesto yürüyüşü yaptılar.
Önceki gün saat 16.00’da Akhisar Belediyesi önünde Manisa Valisi Refik Aslan Öztürk’ün de katıldığı Çağlak Festivali açılış töreninin yapıldığı alana, Ali Şefik Öğretmenevi önünden ellerinde çeşitli dövizler ve alkışlarla yürüyen öğretmenlerin alana girmeleri emniyet güçlerince engellendi. Alanın yan tarafında eylemlerine devam eden öğretmenlerin bu tepkisi sonucunda, Vali Öztürk öğretmenlerin yanına gelerek, öğretmenlere yeni bir yer tahsis etmeden öğretmenevinin boşaltılmayacağını söyledi. Manisa valisi daha sonra öğretmenlerce seçilen beş kişilik temsilci heyete, Tekel Bölge Müdürlüğü bahçesinin, Kız Meslek Lisesi’nin öğretmenevi haline getirilinceye kadar öğretmenevi olarak kullanılacağını açıkladı. (Akhisar/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Faillerin bulunmasını istediler

SONRAKİ HABER

Akar: Bedelli askerlikten 9 milyar 533 milyon lira gelir elde edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa