28 Mayıs 2007 00:00

BEKSAV atölye çalışmalarını zenginleştirdi

Bilim Eğitim Estetik Kültür Sanat Araştırmaları Vakfı (BEKSAV) atölye çalışmalarını yaz aylarında da geniş bir konseptle yürütecek. Haziran ayında başlayacak atölyeler güzel sanatlara hazırlık çalışmalarından dil atölyesi çalışmalarına kadar pek çok başlığı kapsıyor.

Paylaş

Bilim Eğitim Estetik Kültür Sanat Araştırmaları Vakfı (BEKSAV) atölye çalışmalarını yaz aylarında da geniş bir konseptle yürütecek. Haziran ayında başlayacak atölyeler güzel sanatlara hazırlık çalışmalarından dil atölyesi çalışmalarına kadar pek çok başlığı kapsıyor. Müzik, resim ve tiyatroda güzel sanatlara hazırlananlar için deneyimli eğitmenler eşliğinde çalışmalar yürütülecek. Ayrıca, konservatuara hazırlık, şan, gitar, bağlama, perküsyon, yan flüt ve keman atölyeleri çalışmalarına yaz aylarında da yine devam edecek. Fotoğraf Atölyesi çalışmaları temel fotoğrafçılık ve belgesel fotoğraf atölyesi olmak üzere iki başlık halinde yürütülecek.
Çocuklar unutulmadı
Sinema Atölyesi ise sinemasal ürünler çıkarmayı hedeflediği yeni bir çalışmayı başlatıyor. Belirlenen projeler, öyküler üzerinden kısa film ve belgesel film çekmek isteyenler için başlatılacak çalışmaya Uğur Kutay, Gültekin Tetik ve Sedat Yılmaz’ın da aralarında bulunduğu deneyimli eğitmenler eşlik edecek. Yoğunlaştırılmış bir programla dil öğrenmek isteyenler için dil atölyesi çalışmaları da BEKSAV’ın yaz dönemi planları arasında. Başlangıç- orta ve ileri seviyede İspanyolca ve İngilizce öğrenmek bu programla 4-5 ay gibi bir sürede mümkün olabilecek. BEKSAV, çocuklarının sanatsal yeteneklerini açığa çıkartmak ve sosyal niteliklerini geliştirmek isteyen anne-babalar için 7-11 yaş grubu çocuklara yönelik çocuk atölyesi çalışmasını bu yaz sezonunda da yürütecek. Sağlıklı diyalog kurabilen eğitmenler eşliğinde yürütülecek çocuk atölyesi çalışmaları, çocukları tatil havasında eğiten kapsamlı bir programa sahip. (KÜLTÜR SERVİSİ)
ÖNCEKİ HABER

25 yıllık komplonun kanıtları!

SONRAKİ HABER

Akar: Bedelli askerlikten 9 milyar 533 milyon lira gelir elde edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa