İzmir Torbalı’da fabrika yangını

İzmir’in Torbalı ilçesinde, orman ve tarım ürünleri fabrikasında elektrik kontağından yangın çıktı. Çok sayıda itfaiye ekibinin müdahale ettiği yangında, fabrikanın büyük kısmı kullanılamaz hale geldi.


İzmir’in Torbalı ilçesinde, orman ve tarım ürünleri fabrikasında elektrik kontağından yangın çıktı. Çok sayıda itfaiye ekibinin müdahale ettiği yangında, fabrikanın büyük kısmı kullanılamaz hale geldi. Torbalı Atatürk Sanayi Sitesi’nde Latif Özbek’e ait orman ve tarım ürünleri fabrikasının depo kısmında çıkan yangında kekik, ada çayı, defne yaprağı, çam kozalağı, ıhlamur, kimyon gibi ürünlerin işlendiği fabrikadaki alevler, kuru yaprakların tutuşması sonucu kısa sürede büyüdü.
İzmir, Torbalı, Çamdibi, Buca, Gaziemir ve Karabağlar’dan gelen 15 itfaiye ekibi, yangın söndürme çalışmasına başladı. Ekiplerin yoğun çalışmasına rağmen, fabrikanın büyük kısmı kullanılamaz hale geldi. Olay yerine gelerek söndürme çalışmalarını izleyen fabrika sahibi Latif Özbek, can kaybı ve yaralananın olmadığı yangında büyük miktarda maddi hasar meydana geldiğini bildirdi. Özbek, “Çok üzüntülüyüm, önemli olan can kaybının olmaması. Pazar günü olduğu için bekçiden başka çalışan yoktu. Bu bizim için çok büyük bir şans. İtfaiye ekiplerine, verdikleri özverili çalışmadan ötürü çok teşekkür ediyorum” dedi.
Büyükşehir Belediyesi Torbalı İtfaiye Amiri Özdemir Gündoğdu ise fabrikadaki kuru yaprakların tutuşması nedeniyle yangını güçlükle söndürdüklerini bildirdi.
Fabrikaya geldiklerinde pazar günü olması nedeniyle kapıların kilitli olduğunu belirten Gündoğdu, “Kapıları kırmamız zaman aldı. Ondan sonra yangına müdahale ettik” diye konuştu. (İzmir/EVRENSEL)
www.evrensel.net