İnönü Stadı’nda cemevine destek şöleni

Pir Sultan Abdal Kürtür Merkezi, Alevi Bektaşi Federnasyonu ve Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu‘nun ortaklaşa düzenlediği “Sultanbeyli Cemevi’ne Bir Tuğla da Sizden” şenliği, dün Beşiktaş İnönü Stadyumu’nda yapıldı.


Pir Sultan Abdal Kürtür Merkezi, Alevi Bektaşi Federnasyonu ve Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu‘nun ortaklaşa düzenlediği “Sultanbeyli Cemevi’ne Bir Tuğla da Sizden” şenliği, dün Beşiktaş İnönü Stadyumu’nda yapıldı. Erdal Erzincan, Gülcihan Koç, Erol Parlak, Sebahat Akkiraz, Mazlum Çimen, Yasemin Göksu, Arif Sağ gibi birçok sanatçının ve Düzgün TV, Cem TV, Dem TV; Özlem Radyo, Yön Radyo; Evrensel, Cumhuriyet, Birgün gazeteleri ile Serçeşme İdil Kültür Merkezi ve Temel Haklar Federasyonu’nun desteklediği şenlik, belediyelerin otobüs vermemesi nedeniyle iki saat geç başladı.
Şenlikte konuşma yapan Sultanbeyli Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Başkanı Sağdegül Çavuş, cemevlerinin yapımında AKP ve CHP belediyelerinin yardım yerine zorluk çıkardığını söyledi. Partilerin Aleviliği anlamadıklarını belirten Çavuş, “Partiler alevilere sadece oy için yakın gözüküyorlar” dedi. Bu tutum içinde olan partileri kınadıklarını dile getiren Çavuş, belediye otobüs vermediği için etkinliğin geç başladığını söyledi.
Semah ekibi ‘çimler ezilir’ diye 40 kişi çıkabildi
Stadyum yönetiminin çimlerin zarar göreceği bahanesiyle 200 kişilik semah ekibinin 40 kişi olarak sahneye çıkmasına izin vermesi üzerine semah ekibi sahneye çıkmazken, semah ekibinin bu şekilde engellenmesi, etkinliğe katılanlar tarafından ıslıkla protesto edildi. (İstanbul/EVRENSEL)
www.evrensel.net