Küresel çete 32 yıl sonra İstanbul’da

ABD ve İngiliz hegemonyasının Avrupa’daki kolu olarak kabul edilen Bilderberg toplantısının bu kez İstanbul’da toplanacağı, ancak güvenlik kaygılarıyla özellikle gizli tutulduğu öne sürülüyor.


ABD ve İngiliz hegemonyasının Avrupa’daki kolu olarak kabul edilen Bilderberg toplantısının bu kez İstanbul’da toplanacağı, ancak güvenlik kaygılarıyla özellikle gizli tutulduğu öne sürülüyor. Ritz Carlton Otel’de yarın başlayacağı belirtilen toplantının, 3 Haziran tarihine kadar süreceği ve Türkiye’nin geleceğini ilgilendiren önemli konuların da bu toplantıda masaya yatırılacağı kaydediliyor.
Önemli isimlerin katılacağı toplantıda İran’a olası operasyon, enerji politikaları ve Türkiye’nin AB surecinin konuşulacağı ifade ediliyor. Toplantıda, Türkiye’nin önümüzdeki yıllarda geçireceği sürecin de masaya yatırılacağı vurgulanıyor.
Yeni Dünya Düzeni’nin küresel kolu olarak kabul edilen Bilderberg, daha önce 18-20 Eylül 1959’da, İstanbul Yeşilköy’de ve 25-27 Nisan 1975’te Çeşme’de, Hotel Altın Yunus’ta toplanmıştı.
Seçimler öncesi ‘derin’ toplantı
Dünyanın en büyük Masonik örgütlenmesi olarak kabul edilen Bilderberg’in, İstanbul buluşmasında, önümüzdeki yıl dünya gündemine ilişkin kararlar alması bekleniyor.
Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı seçiminin ertelenmesi ve genel seçimlerin öne alınmasıyla ilginç bir zamanlamaya denk gelen toplantıya, Türkiye’den pek çok isim katılacak. Bilderberg’in İstanbul’daki oturumlarını Milli İstihbarat Teşkilatı ve CIA ortak çalışma planıyla koruyacak.
Fehmi Koru katılmış ve yazmıştı
Geçen yıl Kanada’da düzenlenen toplantıya, Türkiye’den içlerinde AKP İstanbul Milletvekili Egemen Bağış ve Yeni Şafak Yazarı Fehmi Koru’nun da bulunduğu 6 kişi katılmıştı.
Örneğin Yeni Şafak Yazarı Fehmi Koru, yıllardır eleştirdiği ve katılanları da adeta topa tuttuğu Bilderberg toplantılarına neden katıldığını, geçtiğimiz yıl köşesinde yazmıştı.
Fehmi Koru, yazısında “hiçbir zaman sabit fikirli olmadığını” öne sürmüş ve bu toplantının kendisi açısından faydalı olduğunu savunmuştu.
Türkiye’nin Bilderberg’çileri

Türkiye’de son 50 yıldır başa geçen ünlü politikacıların çoğunluğunun Bilderberg üyesi olduğu ve halen bu gizli Bilderberg üyelerinin, Türkiye’nin etkin yönetiminde rol aldığı biliniyor. Bilderberg toplantılarına Türkiye’den katılan önemli isimlerden bazıları şunlar: Mustafa Koç, Güler Sabancı, Fehmi Koru, Ali Babacan, Egemen Bağış, Hikmet Çetin, Prof. Dr. Şerif Mardin, Cem Boyner, Emre Gönensay, Gazi Erçel, Vahit Halefoğlu, Dinç Bilgin, Sinan Tara, Prof. Dr. Üstün Ergüder, Meral Gezgin Eriş, Rahmi Koç, Suna Kıraç, Uğur Bayar, Gürbüz Aktan, İsmail Cem, Sedat Ergin, Erkut Yüceoğlu, Nuri Çolakoğlu, Muharrem Kayhan, Özdem Sanberk, Kemal Derviş, Bülent Özaydınlı, Mehmet Ali Bayar, Hasan Cemal, Cüneyt Ülsever, Fehmi Koru, Soli Özel Kemal Köprülü ve Ümit N. Boyner.
Küresel çete: Bilderberg

Bilderberg, ABD’nin önde gelen düşünce kuruluşlarından CFR’nin (Dış İlişkiler Komisyonu) Avrupa ayağını ve etkinliğini oluşturmak için Hollanda’da Oosterbeek şehrinde Bilderberg Oteli’nde 1954’te kuruldu. Dünyanın yönetimi ve küreselleşme konusunda her yıl farklı ülkelerde yapılan toplantılara Batı dünyasının siyasi ve ekonomik elitleri katılıyor. Toplantılar son derece gizli koşullarda ve özel ortamlarda yapılırken katılanlar, konuşulanlar hakkında bilgi veremiyor.
(İstanbul/EVRENSEL)
www.evrensel.net