Kayserispor, Mehmet ve Gökhan’ı bırakmıyor

Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma, Mehmet Topuz ve Gökhan Ünal’ı kesinlikle satmayacaklarını belirtti.


Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma, Mehmet Topuz ve Gökhan Ünal’ı kesinlikle satmayacaklarını belirtti.
Hurma, yaptığı açıklamada, başarılı oyuncuları Mehmet Topuz ve Gökhan Ünal’ın Beşiktaş, Galatasaray veya Fenerbahçe ile anlaştıkları yönünde basında sürekli haberler çıkmasına tepki gösterdi.
Bu konuda çıkan haberlerin tamamının asılsız olduğunu ifade eden Hurma, şunları söyledi: “Mehmet Topuz ve Gökhan Ünal Kayserispor’un sembolüdür. Sembolümüzü satmayı kesinlikle düşünmüyoruz. Bunu defalarca söylememize rağmen halen her gün oyuncularımızın 3 büyüklere transfer oldukları yönünde haberler çıkıyor. Kulüplerin bu konuda fazla ısrarcı olması da ahlak sınırlarını zorlamaya başladı. Biz futbolcularımıza 3 büyüklerin verdiği maddi ve manevi her türlü imkanı verebilecek güçteyiz. Zaten Gökhan’ın iki, Mehmet’in 1 yıl daha bizimle sözleşmesi var.”
Yabancı sayısı
Gelecek sezondan daha güçlü bir takım ortaya çıkarmak için transfer çalışmalarına şimdiden başladıklarını hatırlatan Hurma, takım kadrosunu büyük ölçüde koruyacaklarını ve takviyelerle kadroyu güçlendireceklerini kaydetti.
Federasyonun yabancı oyuncu kontenjanı konusundaki kararı açıklanana kadar, yabancı oyuncu transferi konusunda yavaş hareket ettiklerini bildiren Hurma, yerli ve yabancı birçok futbolcu ile görüştüklerini, takıma faydalı en iyi oyuncuları transfer edeceklerini söyledi. Süleyman Hurma, yabancı oyuncu kontenjanının artırılmasını taleplerine destek verdiklerini de sözlerine ekledi. (SPOR SERVİSİ)
www.evrensel.net