Fotoğraf: AA

Bir annenin çığlığı

Ben MS hastası bir anneyim. Tek kızım vardı. 2006 yılında öğretmen olarak Erzincan Atatürk Sağlık Meslek Lisesi’ne tayin oldu. Orada görev yaparken okul yönetimi tarafından kızım Yeşim Gemici ve bazı öğretmen arkadaşlarına türlü haksızlıklar yapılmıştır


Ben MS hastası bir anneyim. Tek kızım vardı. 2006 yılında öğretmen olarak Erzincan Atatürk Sağlık Meslek Lisesi’ne tayin oldu. Orada görev yaparken okul yönetimi tarafından kızım Yeşim Gemici ve bazı öğretmen arkadaşlarına türlü haksızlıklar yapılmıştır. Sahte belgeler ve yalancı şahitlerle kızım Yeşim Gemici Erzincan’ın Çayırlı ilçesine, arkadaşları da Erzincan içindeki başka okullara sürgün edildiler. Kızımın sürgün edildiği Çayırlı Sağlık Meslek Lisesi zorla açık tutulmaya çalışılan 13 öğrencisi ve 3 öğretmeni olan bir okuldur. Öğretmen başına 4 öğrenci düşen bu okula kızım 4. öğretmen olarak verilmiş ve rahmetli olana kadar okulda öğretmen olarak derse bile girememiştir. Normal bir memur gibi derse girmeden 08-17 saatleri arası mesaiye götürülmüştür. Kızım Yeşim Gemici hafta sonu için Çayırlıdan Erzincan’a eve dönerken 04-05-2007 tarihinde saat 17.30 sularında meydana gelen trafik kazasında vefat etmiştir.
Benim kızım onurlu, haksızlıklara baş eğmeyen bir insandı. Erzincan Sağlık Meslek Lisesi’nde yapılan haksızlıklara karşı idari ve yargı yoluna başvurarak hakkını aramaktan başka bir şey yapmamıştır. Fakat bu başvurularına karşılık yapılan bütün usulsüzlükler örtbas edilmiş sahte tutanaklarla verilen cezalar onaylanmış, tutulan tutanakların sahte olduğu ortaya çıktığı halde milli eğitim müdürlüğü tarafından ilgililer hakkında yargılama izni veya herhangi bir ceza verilmemiştir.
Şimdi buradan yetkililere ve tüm kamuoyuna soruyorum. Kızım hakkını aramaktan başka ne yapmıştı. Okul yönetimine ve Erzincan Milli Eğitim Müdürlüğü’ne sormak istiyorum, vicdanınız rahat mı. Ben başta bir anneyim ve tek çocuğumu kaybettim. Sorumlusu sizlersiniz. Buradan Sayın Başbakan’ıma ve yetkililere sesleniyorum. Bu durumu yaşayan sizin çocuğunuz olsaydı ne yapardınız. Ben kızımın yattığı yerde rahat uyumadığı için hakkımın aranmasını istiyorum. Suçluların cezasını çekmesini istiyorum. Benim yüreğim yandı, başka annelerin yüreği yanmasın, başka Yeşimler sahipsiz kalmasın ve haksızlığa uğramasın.
Zehra Gemici (ERZİNCAN)
www.evrensel.net