04 Haziran 2007 00:00

Bursa’da Hayat’la dayanışma

Hayat Televizyonu ile dayanışma etkinliği Bursa’da da yapıldı. Salon Princess de yapılan şenlik Bursa’nın ilçe ve mahallelerinden ve birçok fabrikadan 1000 kişinin katılımıyla gerçekleşti

Paylaş

Hayat Televizyonu ile dayanışma etkinliği Bursa’da da yapıldı. Salon Princess de yapılan şenlik Bursa’nın ilçe ve mahallelerinden ve birçok fabrikadan 1000 kişinin katılımıyla gerçekleşti. Coşkulu geçen şenliğe DTP, SDP, ESP, İHD, Tuncelililer Derneği, Doğa-Der ve KESK’e bağlı sendikaların üye ve yöneticileri katıldı.
Şenliğin açılış konuşmasını Hayat Televizyonu kurucularından Halil Rıfat Alpay yaptı. Alpay günümüzde medyanın etkisine vurgu yaparak “Medyayı belli propaganda merkezleri elinde bulunduruyor ve öyle işler yapıyorlar ki bize istediklerini düşündürtüyorlar. Düşündüklerimizin bir süre sonra bizim düşüncemiz olmadığını anlıyoruz” dedi. Alpay, televizyon kanallarının ve genel olarak da medyanın toplumun kültürel yozlaşmasında etkili olduğuna değinerek konuşmasını şöyle sürdürdü. “Mevcut televizyon kanalları insanları birbirinden uzaklaştırıyor. Artık Hayat Televizyonu var, Hayat Televizyonu bizleri birbirimize yakınlaştıracak ve aramızda bir bağ kuracak. Hayat Televizyonu ile el ele daha iyi şeyler var edeceğimize inanıyorum ve bunun için çaba harcayacağız.”
Açılış konuşmasından sonra sahne alan Fahri Bozbaş ve Madenkeş aileler, sergiledikleri müzikal oyunla şenliğe gelen izleyicileri etkilediler. Maden işçilerinin yaşamını anlatan müzikal oyun beğeni ile izlendi.
Emek, barış, demokrasi güçleri birlik olmalı
Emek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Varlı da yaptığı konuşmada parti olarak emek güçlerini birleştirmenin asıl görevleri olduğuna değinerek Ankara’daki patlamanın ardından dört parti genel başkanının ortak bir açıklama yaparak “Kör terör eylemlerini lanetliyoruz.” dediklerini, bunun da emek ve demokrasi güçlerinin birliği açısından önemli olduğunu söyledi. Genelkurmay Başkanı’nın olay yerinde açıklama yapmasına da değinen Varlı “Sen Başbakanlığa bağlı bir memursun, senin görevin bunları önlemektir. Tahlil yapmak değildir.” dedi. Konuşmasının devamında halkın örgütlenmesinin önemine de değinen Varlı, halkın örgütlenmesinde Hayat Televizyonu’nun önemli olduğunu söyledi. Hayat Televizyonu’nun halk tarafından kurulduğunu dile getiren Varlı, Bursa’da bu salonda gözüktüğü gibi, televizyona önemli bir desteğin olduğunu ifade etti. Varlı konuşmasını tüm emek, barış, demokrasi güçlerine birlik çağrısı yaparak sonlandırdı.
Konuşmaların ardından Özlem Altun ve Metin Kahraman ve ekibi sahne aldı. Büyük bir coşku ile karşılanan Metin Kahraman ve ekibi de birbirinden güzel eski ve yeni parçalarını söylediler. Gençlerin yoğun isteiği üzerine Metin Kahraman ve ekibi, gençleri kırmayarak programlarını uzattı. Metin Kahraman’ın parçalarının ardından etkinlik sona erdi. (Bursa/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Munzur’a sahip çıktılar

SONRAKİ HABER

Yüzlerce geyik öldüren avcıya hapis ve ayda 1 kez Bambi izleme cezası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa