Fatih Terim oyundan memnun

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Brezilya karşısında sergiledikleri oyunu beğendiğini söyledi(A) Milli Takım’ın, Almanya’nın Dortmund kentinde Brezilya ile oynadığı ve


Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Brezilya karşısında sergiledikleri oyunu beğendiğini söyledi
(A) Milli Takım’ın, Almanya’nın Dortmund kentinde Brezilya ile oynadığı ve golsüz berabere kaldığı maçın ardından konuşan Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Bosna-Hersek mağlubiyeti sonrası Brezilya maçında çok güzel bir oyun ortaya koyan milli oyuncularını affettiğini söyledi.
Terim, maçın ardından yaptığı basın toplantısında tüm gazeteciler ile ortak noktada birleştikleri konunun konsantre eksikliği olduğunu belirtti. Terim, “Konsantre eksikliğine ben de katılıyorum. Bosna’ya tam konsantre olamadık. Bugün büyük bir takım ile oynadık. Bosna da önemliydi ama üç gün sonra maç oynadık. Brezilya maçı da önemliydi. Brezilya ile oynamak hiç kolay değil. Aradaki günleri iyi değerlendirdik ve bu sonuca ulaştık” dedi.
Bosna-Hersek maçının kendileri için de tam bir şok olduğunu kaydeden tecrübeli teknik adam, milli takımın özelliğinin bir bütün halinde oynamak olduğunu ancak bunu Bosna-Hersek maçında yapamadıklarını ifade etti.
Terim, maçta şans verdiği genç oyuncularla ilgili olarak da, “Rakip Brezilya da olsa birtakım gençleri görmemiz lazım. Hazırlık maçında göremiyeceksem ne zaman göreceğim. Bazıları beni çok mutlu etti” yanıtını verdi.
‘Her şey pozitifti’
Brezilya maçında oynanan futbolun kaliteli olduğunun altını çizen Terim, sözlerini şöyle sürdürdü: “İki takımın ortak pozisyon sayısı 15 vardır. O zaman bizim sizlerle beraber ilk hazırlık gününden itibaren paylaştığımız şey, topun kontrolünün bizde olmasıydı. Bu maçta kaleciler ve direkler gole müsade etmedi. Bence her şey pozitifti. Brezilya ile oynuyoruz. Şaka değil bu.”
Brezilya karşısında top oynayan takımını, Bosna-Hersek maçında göremediğini belirten Fatih Terim, “Keşke Bosna karşısında böyle oynasaydık. O maçta biz kendi kalemize 3 gol atarak maçı kaybettik” dedi.
Bosna maçından sonraki bozuk moralden sonra çok iyi maç çıkardıklarını anlatan Terim, şöyle konuştu: “Bosna maçından sonra oyuncularıma hiç kızmadım. Onları hiç bir zaman suçlamadım. Sadece ikaz ettim. Bosna yenilgisinin şık durmadığı, yakışmadığı ortadaydı. Son saniye af edilecek gibi değil ama af ediyorum. Onlar benim evladım. Ekim ayında Allah izin verirse lider duruma geleceğiz.”
Maçtaki oyuncu değişiklerine de bir açıklama getiren Terim, şunları söyledi: “Servet bize lazım olan bir oyuncu. Gol yediğimizde kötü, yemediğimizde iyi oluyor. İnşallah, başarılı sonuçlar gelecek. Bosna maçında stresten değil, rahatlıktan dolayı mağlup olduk.” (SPOR SERVİSİ)
www.evrensel.net